Náš TIP
Aby vám vánoční hvězda neopadala

Sortiment květin, které by neměly chybět při vytváření autentické vánoční atmosféry, se úspěšně rozšiřuje. Vánoční hvězda však tradičně okupuje ten nejvyšší stupínek. Ačkoliv se často stává jen takovou jednorázovou a čistě vánoční dekorací, je to škoda. S důslednou péčí si ji totiž můžete zachovat po mnohem delší čas. Jak se o vánoční hvězdu postarat, aby vám neopadala? O tom si povíme v dnešním článku.

Kupujte kvalitní vánoční hvězdu

Příčin, díky kterým vánoční hvězda opadá kolikrát ještě před Štědrým dnem, může být hned několik. Vše začíná už u samotného nákupu. Nespěchejte tedy a vánoční hvězdu si v obchodě důkladně prohlédněte. Měla by působit zdravě a bez jakýchkoli náznaků napadení škůdci. Listy by měla mít sametové a výrazně žilkované. Přednost dejte vánoční hvězdě, která má teprve poupátka, ty rozkvetlé a pomalu odkvétající už neberte. Půda v květináči by neměla být přesušená, ale ani příliš vlhká. Určitě nekupujte rostlinu stojící ve vodě.

Nedoporučuje se kupovat si vánoční růži ani na trzích. Tato rostlina totiž nesnáší průvan, a tak se venku snadno nachladí. Poznáte to ale až tehdy, když vám na Štědrý den nevykvete a bude postupně chřadnout. Proto aby se vánoční růže nenastydla už při přenosu z obchodu domů, nechte si ji důkladně zabalit do papíru.

Ideální podmínky pro pěstování vánoční růže

Jelikož rostlina nemá ráda průvan, dbejte na to i doma. Postavte ji někam z dosahu oken a také radiátorů – příliš teplý vzduch jí také nedělá dobře. Vánoční růže bude nejlépe prospívat na světlém místě v pokoji s teplotou okolo 20°C. Stejně tak jí bude nejlépe vyhovovat zálivka o pokojové teplotě. Tu volte střídmou, k přelití květiny by nemělo dojít. Zalévejte tedy vánoční růži do podmisky a pokud zjistíte, že všechnu vodu nezvládla vstřebat, vylijte ji. Zeminu v květináči nenechte však ani vysušit, měla by být vždycky tak akorát vlhká.

Vánoční hvězda po Vánocích

Pokud dodržíte všechna tato pravidla, vydrží vám vánoční hvězda krásná a kvetoucí nejen po celý vánoční čas. Také tato trvalka však potřebuje zasloužený odpočinek. Až tedy odkvete, postavte ji na chladnější stinné místo a omezte zálivku. V březnu jí zkraťte výhony na délku 10 cm, uvidíte, jak začne pomalu sílit a obrážet.

 

Uchováváte si vánoční hvězdu minimálně i do dalších Vánoc? Napište nám o tom na náš Facebook.

30. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací