Náš TIP
Jarní přesazování a množení pokojových rostlin

Právě zjara nastává ideální doba pro přesazení a množení pokojových rostlin. Rozrostlé pokojové rostliny totiž budou potřebovat větší květináč a novou zásobu výživné půdy. Přesazení pokojových rostlin tak můžete rovnou spojit s jejich množením pomocí klasického dělení.

Jarní osvěžení pokojových rostlin

Právě zjara je ideální doba pro přesazení pokojových rostlin. Pokud totiž právě nyní rostliny ještě navíc rozdělíme dělením, stihnou se do léta bez problémů rozrůst a nabrat potřebnou sílu a vitalitu pro další vývoj. Přes léto navíc pokojovky čeká období plné slunce. To jim dopřejeme doma u oken nebo venku v případě letnění. Růst pokojových rostlin pak podpoříme také vydatnou zálivkou a odpovídajícím hnojivem.

Dělení pokojových rostlin

Při vyndavání pokojovek z původních květináčů postupujeme dostatečně opatrně tak, abychom neporušili jejich kořeny. Jakmile se nám podaří rostlinu z květináče vyndat, opatrně ji rozdělíme na jednotlivé trsy, přičemž důsledně rozpleteme kořeny. Pokud kořeny poškodíme, celkově je zakrátíme na rozumnou délku.

Dělení velmi dobře snáší pokojové rostliny jako africká fialka, zelenec, šáchor, asparágus, toulitka, toulcovka, kala či klívie. Bez problémů lze množit dělením a poté přesazovat také pokojové kapradiny.

Ne všechny pokojové rostliny musíme nutně množit dělením. U některých pokojových rostlin vyrůstá z té dceřiné nová mladá rostlinka, kterou stačí odříznout, nechat zakořenit a poté zasadit. Takové mladé výhonky na mateřské rostlině vytváří například zelenec či bromelie. Těsně vedle mateřské rostliny pak vytváří nové výhonky aloe, toulitka či klívie.

Přesazování pokojových rostlin

Jakmile budeme mít několik kvalitních trsů z dceřiné rostliny, vsadíme je do nových květináčů. Nejlépe jim pak na dně vytvoříme kvalitní drenáž, aby následně nedocházelo k nežádoucímu přelití a pak i k uhynutí rostliny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

06. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací