Náš TIP
Kouzelný jarní záhon v modré a fialové barvě

Zatímco k typickým barvám jarních květin patří zejména žlutá barva slunce, můžeme ji v zahradě sem tam prostřídat i modrou barvou nebe. Ta se dá přitom příjemně sladit s fialovou, přičemž obě barvy opticky rozšiřují zahradu. Jaké modrofialové květiny můžete mít v jednom záhoně?

Modrá rarita

Modré odstíny květin nevidíme zjara v zahradách tak běžně jako ty žluté či červené. Přitom právě modrofialové odstíny dokážou v zahradě vytvořit opravdu kouzelná zákoutí. Většina na jaře kvetoucích rostlin mívá drobné kvítky, které nejlépe vyniknou ve větších skupinkách.

Modré a fialové hyacinty

Kdo by nemiloval omamnou vůni hyacintů? Ty modré a fialové vám tak pomohou zjara dotvořit prvně zbarvené záhony. Velké a voňavé květenství hyacintů kvete až po dobu několika týdnů. Tato oblíbená cibulovina si přitom vystačí jen s lehčí zeminou vylepšenou kvalitním zahradním kompostem. Jakmile vám pak hyacinty odkvetou, doporučuje se jejich cibule vyndat a uskladnit je do doby znovuvysazení (tj. do října) v přepravce vystlané rašelinou. Díky takové péči pak budou hyacinty v nadcházející sezóně mnohem vitálnější.

Modrofialové ladoňky

Opravdu rozkošnou jarní cibulovinou je modrofialová ladoňka. Koberce jejích půvabných květů se nejlépe rozprostírají na skalkách, v podrostech listnatých stromů a keřů nebo v trávníku. Ladoňka miluje slunné stanoviště, dobře zkypřenou humózní půdu a především zjara také dostatek vláhy. Do zahrady se vysazuje zejména zahrádkáři velmi oblíbená ladoňka sibiřská. Cibulky ladoněk se vysazují volněji na podzim, přičemž se postupem času samy zahustí a vytvoří tak obrovské koberce modrofialových květů.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací