Náš TIP
Kuchyně jako galerie

Ty tam jsou časy, kdy kuchyně skýtala výhradně praktický prostor pro vaření. Především spolu s trendem kuchyní otevřených do obývacího pokoje klade se i v kuchyni mnohem větší důraz na estetickou stránku. Kuchyně tak může být zároveň prostorem pro vaření i moderní galerií.

Kouzlo otevřeného prostoru

Převážně funkční zóna kuchyně a klidová zóna obývacího pokoje mívají i jakožto propojené místnosti nenápadný předěl. Většinou jím bývají police, skříně či zadní část sedací soupravy. Takovou dělící zónou však může být i kuchyňská galerie. Ta je současně jednotícím prvkem, co se stylu týče.

Kuchyně jako galerie

Nyní se na výsluní dostává trend „utajených“ kuchyní, který si zakládá na minimalismu a ryzí funkčnosti. Tento trend se příhodně odráží i v designu nábytku obývacího pokoje. Charakter kuchyně a obývacího pokoje přitom může důmyslně propojit originální kuchyňská vitrína bytovými architekty proměněná na opravdovou designovou záležitost. Díky ní vznikne v místnosti jakoby kuchyňská galerie, které sluší nejen vystavené nádobí, ale celá řada různých dekorací. Taková vitrína tak může prezentovat třeba obrazy, keramické sošky, vázy, knihy i květiny. Přitom právě knihy se do kuchyňské galerie skvěle hodí už jen z toho důvodu, že jakoby uvádí propojený obývací pokoj – většinou s přídavnou knihovnou.

Taková kuchyňská galerie může získat ještě přitažlivější ráz ve chvíli, kdy se podsvítí. Světelné efekty zdůrazní kuchyňskou galerii a večer pomohou dotvořit tu správnou romantickou atmosféru. Jemné podsvícení galerie by pak ještě mělo podpořit vhodně zvolené stropní svítidlo a také světlo na digestoři.

Pokud jde o materiál, kuchyňským galeriím nejvíce sluší dřevo v téměř každé podobě i povrchové úpravě. Podsvícení galerie přitom navíc zjemňuje jeho přirozený tón a dodává kuchyni propojené s obývacím pokojem tolik přitažlivý dotek přírody, vkusu i elegance.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

17. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací