Náš TIP
Mrazuvzdorné rostliny do podzimních truhlíků

Po zazimování muškátů nemusí truhlíky osiřet. Letní květiny můžete nahradit těmi, které přežijí třeba celou zimu. Navíc vám za okny nebo na balkoně udělají opravdovou parádu. Jaké rostliny si do podzimních truhlíků vysadit?

Rostliny na celou zimu

Některé z rostlin, které se v květinářství a hobbymarketech doporučují právě na ozdobu balkonů a oken v době podzimu i zimy, nejsou mrazuvzdorné. Mají však tu výhodu, že i když zmrznou, zachovají si po dlouhou dobu svou původní krásu. Některé z těchto rostlin však před zmrznutím zachráníte, když je včas přenesete dovnitř. To platí například pro tolik oblíbený drátovec neboli krásnohlávek. Tato jakoby postříbřená rostlina zvládne přezimování v místnosti s teplotou mezi 10-15°C.

Vřesy a vřesovce

Takovou klasikou, která na podzim střídá muškáty, jsou vřesy a vřesovce. Zaujmout dokážou především díky svým pestrým barvám a potěší i vcelku nenáročnou péčí. Vřesy i vřesovce potřebují ke zdárnému růstu kyselejší půdu a dostatek zálivky. Zcela největší výhodou vřesů a vřesovců je přitom jejich mrazuvzdornost. A i když se tak stane a některou z těchto rostlin spálí mráz, svůj původní vzhled si zachová ještě velmi dlouho.

Okrasná kapusta

Okrasná kapusta působí v truhlících neskutečně zajímavým dojmem. Tato rostlina většinou přežije bez úhony na kráse podzim i zimu. Místo v truhlíku jí přitom svědčí více než to v zahradě, je zde totiž lépe chráněna před příliš velkými mrazy.

Další rostliny do podzimních truhlíků

Vedle drátovců, vřesů, vřesovců a okrasných kapust si do podzimně laděných truhlíků můžete vysázet i další rostliny s větší či menší šancí na úspěšné přezimování. Patří k nim například zakrslé jehličnany, cesmíny, mini chryzantémy, macešky, brsleny, hebe či libavky. Při péči o všechny rostliny je pak třeba nezapomínat ani v zimě na pravidelnou zálivku. Často totiž nebývá důvodem úhynu rostlin mráz, ale nedostatek vody. Myslete tedy na to, že i v zimě odpařují zelené části rostlin vodu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu I Předvánoční úklid beze stresu I
  Advent se nezadržitelně blíží a s ním i pečení vánočního cukroví a úklid celého bytu či domu. Jak zvládnout uklízení před nejkrásnějšími svátky v roce v pohodě a beze stresu?
 • 20. 11. 2018 Voňavé bylinkové polštářky Voňavé bylinkové polštářky
  Bylinkové polštářky zpříjemní váš spánek a ještě u vás doma navodí kouzelnou atmosféru plnou vůní ze zahrady i lesa. Na výrobě bylinkového polštářku přitom není nic náročného. Vyrobit si ho tak...
 • 15. 11. 2018 Kouzlo minimalistického stylu bydlení Kouzlo minimalistického stylu bydlení
  Minimalistické bydlení se vyznačuje vzdušností, světlostí a střídmostí. Nelibuje si v hromadění kusů nábytku ani bytových doplňků. Je čisté stejně tak, jako by měla být čistá naše mysl. Jak...
 • 15. 11. 2018 Stavba bazénu na podzim Stavba bazénu na podzim
  Možná si říkáte, že stavět bazén na podzim není zrovna dobrý nápad. My vám však uvedeme několik zásadních důvodů, proč je právě toto roční období pro stavbu bazénu tím nejvhodnějším.
 • 10. 11. 2018 Ručně vyráběné vánoční ozdoby Ručně vyráběné vánoční ozdoby
  Vánoce už zase klepou na dveře, a proto je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, v jakém duchu se u nás doma letos ponesou. Budou blyštivé a jako z obchodního domu? Nebo budou vonět...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací