Náš TIP
Mrazuvzdorné rostliny do podzimních truhlíků

Po zazimování muškátů nemusí truhlíky osiřet. Letní květiny můžete nahradit těmi, které přežijí třeba celou zimu. Navíc vám za okny nebo na balkoně udělají opravdovou parádu. Jaké rostliny si do podzimních truhlíků vysadit?

Rostliny na celou zimu

Některé z rostlin, které se v květinářství a hobbymarketech doporučují právě na ozdobu balkonů a oken v době podzimu i zimy, nejsou mrazuvzdorné. Mají však tu výhodu, že i když zmrznou, zachovají si po dlouhou dobu svou původní krásu. Některé z těchto rostlin však před zmrznutím zachráníte, když je včas přenesete dovnitř. To platí například pro tolik oblíbený drátovec neboli krásnohlávek. Tato jakoby postříbřená rostlina zvládne přezimování v místnosti s teplotou mezi 10-15°C.

Vřesy a vřesovce

Takovou klasikou, která na podzim střídá muškáty, jsou vřesy a vřesovce. Zaujmout dokážou především díky svým pestrým barvám a potěší i vcelku nenáročnou péčí. Vřesy i vřesovce potřebují ke zdárnému růstu kyselejší půdu a dostatek zálivky. Zcela největší výhodou vřesů a vřesovců je přitom jejich mrazuvzdornost. A i když se tak stane a některou z těchto rostlin spálí mráz, svůj původní vzhled si zachová ještě velmi dlouho.

Okrasná kapusta

Okrasná kapusta působí v truhlících neskutečně zajímavým dojmem. Tato rostlina většinou přežije bez úhony na kráse podzim i zimu. Místo v truhlíku jí přitom svědčí více než to v zahradě, je zde totiž lépe chráněna před příliš velkými mrazy.

Další rostliny do podzimních truhlíků

Vedle drátovců, vřesů, vřesovců a okrasných kapust si do podzimně laděných truhlíků můžete vysázet i další rostliny s větší či menší šancí na úspěšné přezimování. Patří k nim například zakrslé jehličnany, cesmíny, mini chryzantémy, macešky, brsleny, hebe či libavky. Při péči o všechny rostliny je pak třeba nezapomínat ani v zimě na pravidelnou zálivku. Často totiž nebývá důvodem úhynu rostlin mráz, ale nedostatek vody. Myslete tedy na to, že i v zimě odpařují zelené části rostlin vodu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 17. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu II Materiály pro zateplení domu II
  Pro zateplení domu si můžeme vybírat ze tří kategorií materiálů. Vedle pěnových materiálů jsou to především neméně oblíbené vláknité a rostlinné materiály.
 • 17. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů II Vlastní sazenice z lednových výsevů II
  Už v lednu si můžeme začít předpěstovávat první domácí sazeničky. Některé rostlinky si ze semínek předpěstováváme za oknem, semínka dalších můžeme rovnou vysévat do vytápěného skleníku.
 • 10. 1. 2019 Kouzlo vintage stylu v interiéru Kouzlo vintage stylu v interiéru
  Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.
 • 9. 1. 2019 Vonné klacíky na stromeček Vonné klacíky na stromeček
  Lahodné vůně vánočního stromku se nemusíte vzdávat ani po Vánocích. Jistě je mezi námi hodně těch, v jejichž domovech zůstává vánoční stromeček o něco déle. Lesní vůně z něj však...
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  
 • 7. 1. 2019 To správné dřevo do krbu To správné dřevo do krbu
  Zatímco za okny neúnavně sněží, každý si rád užije příjemnou chvilku doma u krbu. Proto, aby se i váš domov hezky prohřál a udržel si teplo co nejdéle, je zapotřebí toho správného dřeva. Jakým...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací