Náš TIP
Nádobí jako dekorace ve venkovské kuchyni

Kuchyně ve venkovském stylu jsou jako stvořené pro parádní výstavku z rozličných kusů nádobí s nádechem starých časů. Zatímco se tak v městském bytě snažíme spíše prakticky vypadající nádobí schovat za skříňky, ve venkovské kuchyni se nádobí stává zároveň dekorací.

Návrat kredenců do módy

V domácnostech starých časů nemohl chybět pořádný kredenc. Ten si v mnohých domácnostech získává místo i dnes – a nemusí jít výhradně o venkovsky laděné kuchyně. Těm ale určitě sluší nejvíce. Originální kousky nádobí v něm krásně vyniknou a ještě budou dobře po ruce. Pokud se obáváte, že se vám na nádobí bude prášit, zvolte zčásti nebo zcela zasklený kredenc. A dejte mu v kuchyni prostor, ať na sebe právem strhne pozornost. Jeho boční či horní prosklené skříňky poslouží k uložení nádobí, vhod přijdou také háčky k zavěšení malovaných hrnečků.

Kredencem to nekončí

Ve venkovské kuchyni nemusí hrát prim pouze kredenc. Stačí se inspirovat trendem otevřených polic a celou venkovskou kuchyni si zařídit pěkně postaru - a většinu nádobí hezky ukázat na odiv. Hodit se tak budou různé otevřené či zčásti prosklené skříňky na hrnečky, talířky, konvičky a další pěkné nádobí. Ve venkovské kuchyni by pak určitě neměly chybět ozdobné kořenky a také ozdobné nádoby na cukr, mouku či strouhanku. Velice hezky vypadají i poličky s napevno přidělanými tyčkami, mezi které lze pohodlně a bezpečně zasunout talíře. V dnešní době je také velkým hitem kuchyňský ostrůvek s velkým úložným prostorem, ze kterého lze vytvořit vlastně takovou malou kuchyňskou galerii.  Celkově se tak do takových polic a skříněk hodí jakékoliv pěkné nádobí s nádechem starých časů, které je škoda schovávat. Přesto by však měla platit stylová a ideálně i barevná shoda.

Závěsný rošt

Pokud máte na vystavení vašich milovaných kousků nádobí třeba po babičce stále málo místa, můžete si vypomoci i závěsným roštem, který je pozůstatkem někdejší černé kuchyně. Na jeho plochu se vejdou různé hrnce, na jeho háčky je pak možné zavěsit pánve, naběračky a další kovové nádobí.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

16. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací