Náš TIP
Nová okna a vchodové dveře – jakým dát přednost?

Renovujete své bydlení a nevíte, jaká okna budou pro vás ta pravá? Nevyhovují vám staré vchodové dveře a chcete je vyměnit za lepší? Pojďme se společně podívat, co je právě teď in.

Bezpečnost, izolace, design

Při výběru oken a dveří dbáme především na jejich bezpečnostní, tepelné a izolační schopnosti. Důležitý je ale také jejich design a to, zda nám bude ladit k našemu domu či bytu.

Časy se mění a těm dnešním vládne plast. Plastové dveře a okna získávají na oblibě u většiny zákazníků. Výhodou dveří a oken z plastu je totiž zejména jejich vyrovnaný poměr cena-kvalita. Další výhodou plastu jsou jeho četné možnosti provedení a s tím úzce související široká nabídka designových variant. A tak plast stále vede, ačkoliv se na trhu prosazují stále více i moderní okna z hliníku či ze dřeva.

Určitě jste si všimli, že v interiérech získávají nově místo především přírodní materiály nebo jejich napodobeniny. Právě proto jsou také vyhledávána plastová okna a dveře. Nabízejí totiž bohatý výběr dekorů imitujících desítky druhů přírodních dřevin, a to jak tuzemských, tak exotických. Dalším plusem plastových výplní také je, že každá strana může mít jinou barvu.

Dveře – jedině s prosklením

Z domácností či kanceláří také pomalu mizí vchodové dveře bez výplní sklem. Prosklení totiž působí velice elegantně, a tak si jej zákazníci velmi oblíbili. Dveře by tedy měly mít alespoň jedno prosklení, nikoliv však jen obdélník, ale něco opravdu originálního. Dnes jsou tak in různé geometrické útvary či květinové motivy.

Bezpečné trojsklo

Pokud je pro vás důležitá zejména bezpečnost, volte prosklení dveří s bezpečnostním sklem, které odolá i vpádu zloděje. V tomto případě je nejlepší možnou volbou trojsklo. U izolačních dvojskel se totiž bezpečnostní sklo montuje jen z venkovní strany, kdežto u trojskel můžeme mít na přání bezpečnostní sklo zevnitř i zvenku.

Dveře s trojsklem nabízejí také větší možnosti v případě designu. Pro dekoraci totiž máte na výběr vnitřní i vnější sklo. Když k tomu navíc přidáte širokou nabídku úprav, tak získáte téměř neomezenou škálu kombinací, které z vašich dveří vytvoří opravdový originál.

Cena dveří s trojsklem se od těch s dvojsklem nemusí ani notně lišit. A tak máte bezpečnost, tepelnou izolaci i design v jednom – a levně. Ještě váháte s výměnou vašich starých dveří za lepší?

Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

02. 04. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací