Náš TIP
Podzimní úklid doma – i v duši

Právě podzimní období vybízí k pořádnému úklidu domácnosti. Za necelé dva měsíce jsou tu Vánoce a jestliže je nechceme strávit ve stresu z nepořádku, pustíme se do velkého úklidu už teď. Ušetříme si tím hodně práce, která by nás v těsném předvánočním čase mohla akorát tak stresovat. Nyní si díky dostatku času na všemožné konkrétní domácí práce ušetříme i dost energie a dobré nálady. A navíc si uklízením bytu či domu uklidíme zároveň i v duši!

Úklid domova - úklid duše

Jelikož sychravé dny, navíc teď i dosti větrné, nevybízejí zrovna k romantickým procházkám, můžeme tento čas věnovat úklidu domácnosti. Je všeobecně známo, že díky úklidu kolem sebe si zároveň uklízíme i v naší mysli. Ta chce stejně jako interiér domova svobodně dýchat. Jestliže jsme si doma za poslední dobu nahromadili nadbytek věcí, na které si ale vlastně ani nevzpomeneme, je třeba se jich konečně zbavit. Řada z nich je navíc kolikrát opravdu docela zbytečných a někdy i nefunkčních. Domov, který se tak stal skladištěm věcí, které nemáme odvahu vyhodit, má velice negativní vliv na naši psychiku. Vyvětrejte tedy s podzimem i příliš staré vzpomínky!

Světlo, prostor a minimalismus

Jakmile v sobě najdete sílu zbavit se starých a nepotřebných věcí, vaše bydlení rázem prokoukne a nebude tak stísněné. Interiér bude ihned působit mnohem větším a  světlejším dojmem. Minimum věcí oceníte i při úklidu – především při utírání prachu. Bydlení v minimalistickém stylu je doménou především mladých a moderních lidí, u těch starších se z domovů pořád stávají taková malá domácí muzea, což je škoda. Na druhou stranu i to je však stále otázkou vkusu a té dotyčné doby. Takže je pravdou, že mnohé starší ročníky už zřejmě nepředěláte a spíše zjistíte, že uprostřed všech těch vzpomínek na lepší časy je jim vlastně dobře.

Možná že ale i vy zjistíte, že se až příliš obklopujete vzpomínkami, které naopak vaši duši spíše neblaze zanáší. Jakmile se ale zbavíte veškerých zbytečností kolem sebe, prostor kolem vás se zvětší a provzdušní a i vám se bude lépe dýchat.

Nepřemisťujte, rovnou vyhazujte!

Obyčejně platí pravidlo, že to, co nepoužíváme po dobu dvou let, je třeba vyhodit. Doma bychom neměli mít ani věci, které v nás vzbuzují smutek. Pokud se něco rozbije, nemá smysl přenášet to do komory apod., je třeba to rovnou vyhodit. V domácnosti je také důležitý jistý řád. Všechno by tak mělo mít své jasné místo. Využívejte tedy různých praktických pořadačů nebo papírových krabic. Zbavte se také přehnaných domácích výstavek porcelánu a vsaďte na minimalismus. Až přijdou Vánoce, veškeré dekorace ve vašem domě vyniknou daleko lépe a jasněji než uprostřed nezvladatelného chaosu.

Chystáte se na pořádný podzimní úklid? Napište nám o tom na náš Facebook.

29. 10. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací