Náš TIP
Pořiďte si zimní zahradu – místo, kde se zastavil čas

Za okny už podzim pevně převzal vládu nad přírodou. Listí se barví do tradičních podzimních barev, je sychravo a v zahradách docela pusto. Zatímco pár ptáčků ještě štěbetá v prořídlých korunách stromů a kočky je zezdola po očku sledují, lidem je nejlépe vevnitř – doposud nadšené zahrádkáře nevyjímaje. Co když ale existuje způsob, jak zůstat doma, ale zároveň v úzkém sepětí s přírodou?

Zimní zahrada - teplo uprostřed přírody

Zimní zahrada je skvělou volbou pro všechny, kteří se na podzim neradi loučí s přírodou. Poskytuje útulné teplo domova, které si navzdory venkovním plískanicím uchovává srdečný dotek přírody. Taková zimní zahrada obvykle supluje tradiční zastřešenou terasu, ale s tím rozdílem, že v těch moderně konstruovaných si můžete vychutnat sklenku vína i v momentu, kdy za okny panuje mrazivé počasí. Zatímco je však terasa určená výhradně k relaxu při teplých měsících, zimní zahrada je obytná celoročně. Umožňuje to její kvalitní izolace a možnost napojení na domovní vytápění či elektřinu. Díky těmto vychytávkám tak rázem získáte docela novou obytnou místnost, která dá vašemu bydlení další rozměr.

Výhled, který nemá konkurenci

Jestliže pasujete zimní zahradu na nový pokoj, můžete v něm mít třeba jídelnu nebo čistě relaxační místnost s krbem. Můžete se tak kochat pohledem na hořící polínka a nebo si užívat působivého výhledu do okolí. Zimní zahrada totiž skýtá obrovské plus právě v tomto případě.

Uznejte, že pohled z obývacího pokoje na zasněženou zahradu – jen tak po očku za odkrytou záclonou – to není tak docela ono. Ale z vyhřátého křesla u krbu, to už stojí za vážné přemýšlení nad pořízením zimní zahrady.

Zimní zahrada - luxus pro zahrádkáře

Jste navíc vášniví zahrádkáři? Se zimní zahradou si splníte svůj další sen. Díky technickým vlastnostem a chytrému provedení si v zimní zahradě vytvoříte ideální klima pro celoroční pěstování. Už tak nebudete muset být bezmezně fixovaní jen na svou zahradu za oknem. Ovoce, zelenina, okrasné rostliny – to vše vám může dělat radost v teple domova a podpořit vaše sepětí s přírodou.

Pokud chcete využít zimní zahradu k pěstování i ke chvílím odpočinku a vstřebávání inspirace, vytvořte si originální obývací pokoj – přímo uprostřed palem. Budete si připadat jako v ráji...

 

Láká vás kouzlo zimní zahrady? Napište nám o tom na náš Facebook.

02. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací