Náš TIP
Příprava bazénu na novou sezónu

Sluníčko už příjemně hřeje, a tak je načase odzimovat bazén a pomalu se těšit na novou sezónu. Jaké všechny povinnosti s odzimováním bazénu souvisí?

Vyčištění bazénu

Do odzimování bazénu se pouštějte až v období, kdy se denní teplota stabilně pohybuje kolem 10°C, přičemž ta noční už neklesá pod bod mrazu. Za teplého počasí už tak klidně sejměte z bazénu ochrannou plachtu, vyčistěte ji a uložte na čisté a suché místo. Pak už se můžete pustit přímo do čistění dna a stěn bazénu, k čemuž vám poslouží speciální přípravek určený k těmto účelům. Až s čistěním skončíte, opláchněte ještě celý bazén hadicí nebo pomocí tlakové myčky. S odstraněním všech nečistot vám pomůže také poloautomatický bazénový vysavač. S takovou technikou zvládnete vyčištění bazénu opravdu rychle a efektivně.

Doplnění vody do bazénu

Po takovém důkladném vyčištění bazénu už se můžete vrhnout do jeho napuštění. Nejprve je tak třeba připojit k bazénu pomocí hadic pískovou filtraci. Poté nainstalujte ohřev vody a zkontrolujte kvalitu pískové náplně. Po těchto zásadních krocích už se můžete pustit do doplnění vody do bazénu až po úroveň středu skimmeru.

Správná kvalita vody

Vodu je pak třeba filtrovat nonstop celých 24 hodin, přičemž musíte ještě kontrolovat kvalitu napuštěné vody. Pomocí kapkového testeru tak pravidelně měřte tvrdost vody a podle potřeby vodu upravujte na správnou hodnotu tvrdosti. Upravujte také pH hodnotu vody.

Poté se doporučuje do vody vmíchat rychle působící chlorovaný přípravek, který má za úkol bezpečně zahubit všechny zárodky bakterií a řas v bazénu. Jakmile uplyne 24 hodin, změřte naposled pomocí kapkového testeru koncentraci volného chloru ve vodě a podle získané hodnoty pak vložte tabletu s chlorem do plovoucího dávkovače.

Tímto posledním krokem je příprava bazénu na novou sezónu úspěšně ukončena a vy se tak můžete těšit na první chvilky strávené v průzračně čisté vodě.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací