Náš TIP
Přírodní dárky z lásky pro zklidnění těla i mysli – mýdla, svíčky a mořská sůl

Každý z nás se snaží udržet zběsilé tempo dnešní moderní doby. Ženeme se za materiálními statky, žijeme prací a čím dál tím víc zapomínáme na přírodu. Zbyly nám jen miniaturní parky určené k procházkám se psem, zůstalo jen ranní svítání po cestě do práce. V ukvapeném rytmu života denně zápasíme se stresem, únavou a nedostatkem času. Neumíme se zastavit, ztišit a nechat odpočívat své tělo. Zády jsme se otočili k přírodě, i když jí zůstáváme stále tolik dlužni...

Bohatství přírody spočívá v tlumeném západu slunce, v rozkvětu prvních jarních květů i v kouzlu padajícího sněhu, se kterým náhle ztichne celá krajina. Možná jsou ještě chvíle, kdy si nás příroda dokáže svou krásou podmanit. Ty chvíle zůstávají venku. Tak je pojďte na chvíli vpustit i do svých domovů.

Aromaterapie - pro zklidnění těla i mysli

Jakmile zas jednou necháme splašený venkovní svět za dveřmi – se všemi našimi starostmi, stresy a trápeními, můžeme si v bezpečeném srdci domova konečně odpočinout. Můžeme zklidnit své vyčerpané tělo a svou mysl osvobodit od všech negativních a kolikrát i naprosto banálních myšlenek. V tu chvíli přichází jako zázračná útěcha aromaterapie. Hýčkat své smysly vůní olejů a mýdel, zapálit vonné tyčinky a svíčky, relaxovat a myslet jen na samé příjemné věci. Umíme to ještě?

Voňavá mýdla, svíčky i mořská sůl

S nabídkou domácích pomocníků pro zklidnění duše i těla je třeba využít srdečných rukodělných voňavých výrobkůmýdel, solí a svíček. Pokud tedy nechodíte často do přírody, nechte ji přijít za vámi. Léčivou a uklidňující.

V těch správných voňavých obchůdkách si můžete prohlédnout celou mozaiku voňavých produktů. Bývají vyráběné rukama, nikoliv stroji, a tak je v nich mnohem více lásky a čistoty. Tato mýdla, soli i svíčky vznikají na bázi přírodních materiálů. Přinášejí léčivou přírodu až k vám. A tak můžete s klidnou myslí spočinout v aromatické koupeli z květů pivoňky a růže, která vás nejen osvěží, ale také omladí.

Pokud máte rádi vůni jasmínu, určitě si oblíbíte také jemné jasmínové mýdlo s přídavkem bambuckého másla, které pomáhá vzbudit dobrou náladu. Pokud máte za sebou náročný den a v hlavě se vám ještě rojí pár posledních vytrvalých myšlenek ze zaměstnání a máte strach, že dnes neusnete, zkuste si po relaxační koupeli ještě na chvilku zapálit třeba svíčku s vůní levandule. Se svou pronikavou vůní provensálských levandulových polí vás uvolněné a se zklidněnou myslí přenese do říše snů, ve které budete přírodě zase o kousek blíž.

Takové svébytné voňavé produkty bývají opravdu vyráběny s láskou. Každý voňavý kousek je originál. Můžete si tak domů přinést mýdla, která voní po levanduli, po růžích, pomerančích, citrónech, po jasmínu, skořici nebo mátě.

Léčivá i dekorativní mýdla

V řadě obchodů s ručně vyráběnými mýdly můžete sehnat i specifická mýdla s vůní ylang-ylang, což je označení pro kanangu vonnou, tropický strom z Filipín. Silně vonící květy tohoto stromu slouží k výrobě esenciálních olejů a jsou velmi oblíbené především pro afrodiziakální účinky květové esence. Ylang-ylang také zmírňuje nervové napětí a nespavost.

Ta nejkrásnější ručně vyráběná mýdla bývají navíc ručně dekorována. Najdete na nich velice umně vyobrazené květiny, andílky, skřítky, víly nebo třeba autíčka. Veškeré vzory bývají kolikrát do detailu vypracovány, což jen potvrzuje milou a srdečnou vizitku obdobných specializovaných obchodů.

Ručně vyráběná mýdla bývají také vytvarována do různých motivů. Pokud chcete obdarovanému vyjádřit svou lásku, věnujte mu růžové mýdlo ve tvaru srdíčka. Malé kluky i jejich tatínky zas třeba potěší voňavé mýdlo ve tvaru autíčka.

Ztišující koupel v mořské soli

Vedle voňavých mýdel si můžete užít i požitku z koupele v mořské soli. Ta pak ve vaší koupelně spolehlivě navodí příjemnou atmosféru dálek, slunce, moře, pláží... Unesou vás i vaši mysl někam daleko, do oázy klidu, ve které neexistují problémy a každodenní starosti. Můžete se nechat hýčkat bylinnými solemi s květy levandule a vřesu, které vás spolehlivě naladí na závěr dne, zklidní vás a připraví na příjemný a vydatný spánek. Výtažky z levandule také hravě odplaví všechny vaše starosti spolu s bolením hlavy, silnější migrénou i dýchacími obtížemi. Levandule má navíc výrazné hojivé účinky a působí protizánětlivě.

Vybrat si můžete také mořskou bylinnou sůl s ylang-ylangem, květy ibišku a slézu, která vás po rozpuštění v koupeli příjemně uvolní i osvěží. S výtažkem ylang-ylangu se zbavíte nervového napětí, váš tlak se sníží a vy začnete myslet na smyslné věci rozkoše. Ylang-ylang je příjemným afrodiziakem, které navíc snižuje jakékoliv náběhy na depresivní myšlenky.

Vámi vybraná mořská sůl může ale vonět třeba i po růžích, pivoňkách, jasmínu, slunečnicích, měsíčku, pomerančích nebo po mátě. Zvláštností je pak přírodní extrakt z litsey cubeby, tedy z keře tropického vavřínu kubébového, svým původem z jihovýchodní Asie. Voní po citrónech a má i lehce nasládlou květinovou vůni. Jeho výtažky mají především antidepresivní účinky a také příjemně pročišťují vzduch. Extrakty z litsey cubeby díky svému citrónovému aroma podporují rovněž koncentraci. Oživují unavenou mysl a dodávají tělu potřebnou energii.

Romantika s vůní svíček

Až se začne stmívat a vy zatoužíte po troše intimity – ať už sami nebo se svou drahou polovičkou, vykouzlete si příjemné prostředí domova s podmanivou vůní nějaké krásné svíčky. Je jen na vás, které vůni podlehnete, do které zahalíte nadcházející večer. Nabízejí se svíčky s vůní růží, jasmínu, levandule, ylang-ylangu nebo svíčky s osvěžujícími citrusovými vůněmi. Takové svíčky pak opět mohou být dekorované různými romantickými motivy.

 

Víte o někom, koho byste rádi potěšili některým ze zmíněných voňavých dárků? Přemýšlejte, kdo by si v neúprosném běhu času zasloužil trochu zklidnění v náručí všemožných květinových nebo citrusových vůní, kdo by ocenil tu chvilku strávenou v srdci přírody, ale přece jen u sebe doma.

Nezbývá než doufat, že vás tento článek naladil na příjemnou notu, ztišil vaše smysly a dal vám přivonět k barvité mozaice vůní polozapomenuté přírody. A teď už otevřete alespoň na chvilku dveře do vaší duše a vpusťte tam přírodu se všemi svými léčivými i uklidňujícími účinky. Ztišíte se, omládnete a naučíte se lépe vnímat své potřeby. Nenechte se už ničit prací, negativními myšlenkami a stresem. Nespěchejte. Raději si jednou, dvakrát zajděte do přírody. Dívejte se na večerní západ slunce, sledujte probouzející se ranní přírodu, hýčkejte se v srdci domova jejími léčivými silami a nezapomínejte, odkud se vlastně vzal život...

09. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací