Náš TIP
Přírodní vůně do domu

Pro všechny ty, kteří si nelibují v chemických vůních, jsou tu přírodní vůně do domu. Jaké to jsou?

Když mluvíme o přírodních vůních, máme na mysli ty přímo ze zahrádky. Právě nenucené a jemné květinové vůně se hodí pro všechny, kteří mají rádi přirozenost.

Léčivá, voňavá a krásná levandule

Takovou nejvděčnější klasikou mezi voňavými květinami, které jsou i sušené vhodné do interiéru, je levandule. Ať už použijete svázané snítky levandule, nebo vyzkoušíte aromatický levandulový olej, váš domov se rázem provoní podmanivou vůní z kraje Provence.

Olej z levandule, který si nakapete do aromalampy, vás pomůže zklidnit a navodit u vás doma příjemnou atmosféru. Jemnou levandulovou vůni má v oblibě každý, kdo se kdy musel potýkat se stresem a psychickým vypětím. Večer i během dne lze levandulový olej uplatnit právě při problémech s nespavostí. Podobně účinkují i svázané snítky levandule u lůžka na nočním stolku nebo polštářky z levandule. Nejenže levandule krásně voní a má blahodárné účinky na lidský organismus, ale ještě vám jako mnohotvárná dekorace pomůže zpestřit interiér domova.

Bylinné vůně ze zahrádky

Mezi další přírodní vůně patří i ty bylinné. Řadu usušených bylinek si tak můžete přinést domů a vdechovat jejich uklidňující a léčivou vůni. Použít tak můžete třeba oregano, tymián či mátu. Také další bylinky ale stojí za to. Použít navíc klidně můžete i chrpu nebo silně aromatický heřmánek. Usušené bylinky můžete vcelku vyvazovat do kytic a rozmisťovat po domě, případně jimi naplňte prodyšné sáčky či polštářky.

Podmanivá vůně citrusů a kávy

Vedle květin si domov můžete provonět třeba i sušenými kolečky citrónů, pomerančů nebo mandarinek. Krásně voní i oloupaná kůra citrusů. Ti, co mají naopak rádi třeba vůni kávy, si mohou dopřát dekoračních misek s čerstvě upraženými zrnky.

Řezané květiny intenzivních vůní

Ve světě všech přírodních vůní není ale nad řezané květiny. Intenzivně voní zejména lilie, frézie, konvalinky, pivoňky, hyacinty, šeřík a růže. Všechny uvedené tipy sušených i "živých" vůní navíc můžete dle libosti kombinovat. Přírodní vůně vůbec nejsou na škodu – právě naopak.

 

A jaké vůně jste si oblíbili vy? Napište nám o nich na náš Facebook.

23. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací