Náš TIP
Půdokryvné květiny do vlhkých zákoutí vaší zahrady

Možná že máte na zahrádce nějaká ta vlhčí místa a nevíte, jaké okrasné rostliny by se v nich bez problémů ujaly. Pak pro vás máme tipy na půdokryvné květiny do vlhkých zahradních zákoutí.

Úrazník šídlovitý - mechové polštáře květů

Půvabnou půdokryvnou květinkou, které vyhovují vlhká místa v zahradě, je úrazník šídlovitý (Sagina subulata). Bez problémů se rozrůstá a vytváří tak na pohled velmi půvabné mechové polštáře. Ne nadarmo se mu lidově říká „irský mech“. Jestliže máte na zahrádce vlhčí místo osázené kameny nebo různé dekorativní cestičky, vysaďte kolem nich tuto půdokryvnou květinku a kochejte se jejími drobnými bílými kvítky. Pamatujte ale také na kvalitní drenáž.

Úrazník je opravdu krásná trvalka, jejíž koberce navíc bez problémů snáší sešlapávání. Zahrádkáři si ji často vysazují tam, kde by původně měl být mech. Oproti němu má však úrazník jedno velké plus, a to právě jeho drobné kvítky. Tato trvalka vypadá moc hezky v blízkosti pařezů, větví a kmenů právě jako náhrada mechu.

Izotoma - půvabné hvězdičky modrých kvítků

Další obdobně něžně vyhlížející půdokryvnou rostlinou je izotoma (Isotoma fluviatilis), která se k nám dostala z vlhkých míst Austrálie. Její bílé nebo modré kvítky ve tvaru hvězd působivě zaplavují vlhčí kouty zahrádek po celé léto. Díky svému rychlému rozrůstání se uplatňuje vcelku kdekoliv, kde uznáte za vhodné. Oblíbená je také jako skalnička. Porcelánově modré hvězdicovité kvítky rozkvétají celé léto. Izotoma miluje humózní, vlhčí půdu a polostín. Prudké slunce a příliš vysychající půda by mohla tuto rostlinku brzo zahubit.

Záhon po mírném odvodnění

Pokud si do vlhčího zákoutí v zahradě zabudujete menší kamenný val, který odvede vodu z půdy, můžete se v těchto místech vrhnout do pěstování i celé řady dalších půvabných půdokryvných rostlin. Sušší a teplejší podmínky vyžaduje například rozchodník ostrý (Sedum acre), který vaši zahrádku zaplaví sytě zlatavými koberci květů. Rozchodník dobře prospívá právě na odvodněném a slunečném místě. Pokud jde o výživu, je to rostlinka vcelku nenáročná.

 

A jaké půdokryvné květiny pěstujete ve vlhčích koutech své zahrádky vy? Napište nám o nich na naše facebookové stránky.

22. 07. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací