Náš TIP
Půvabné chalupářské dekorace

Na chalupu se jezdíme odreagovat a zbavit se tak stresu všedních dnů. Ačkoliv většinu času trávíme na zahradě, příjemný dojem by v nás měl vyvolávat i samotný interiér chalupy. Jaké chalupářské dekorace jej dokážou příjemně zútulnit?

Atmosféra starých časů

Interiéru chalupy nejvíce sluší vše, co přirozeně ladí s danou oblastí, ve které chalupa stojí. Při výběru vhodné chalupářské dekorace se tak vyplatí inspirovat se u interiérů okolních starších stavení, skanzenů či pohledem na dobové fotografie. Při zařizování a dekorování chalupy jsou sázkou na jistotu výhradně výrobky z přírodních materiálů představující lidovou tvořivost.

Interiér chalupy tak lze zkrášlit například starými kolovrátky, malovanými hrnky, kafemlýnky, hmoždíři a dalšími dobovými chalupářskými prvky. Na ty se specializují především řemeslné trhy, na kterých tak najdete celou řadu dekorací s atmosférou starých časů. Vznikají v malých rodinných dílnách a mají punc ruční práce od srdce. Také v obchodech s bytovými doplňky však sežene nejrůznější chalupářské dekorace ze dřeva, kovu, různých přírodnin, textilu, porcelánu i keramiky.

Vše může být i dekorací

Řada věcí na chalupě může sice splňovat výhradně estetickou funkci, u některých předmětů však lze spojit krásné s užitečným. Záleží ostatně jen na vás, kterou z věcí budete používat a kterou si ponecháte jen na parádu. Pokud budete poctivě hledat, zjistíte, že snad úplně vše může být na chalupě dekorací. Stačí se zaměřit na detail.

Jako chalupářskou dekoraci si tak můžete pořídit třeba stylový retro ohřívač na čaj, starožitnou žehličku, svazek retro klíčů na litinovém kruhu, dobový a stylový závěsný kruh na sušení bylinek, praktickou i dekorativní litinovou rohožku, malovanou kazetu na šití, retro hodiny, koš na dřevo z vrbového proutí, kuchyňské utěrky s retro vzorem, džber jako z pohádky, plechovou dózu s přírodními motivy, retro zrcadlo s rámem s patinou, závěsný kruh jako sušičku na bylinky, korouhvičku s kohoutkem, malovanou retro bandasku, plechový květináč s chalupářskými motivy, prostorný proutěný kufr, ale i řadu dalších stylových doplňků, které spolehlivě zapadnou právě do interiéru chalupy.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

28. 05. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 5. 2019 Důvody (ne)pořizování záclon a závěsů Důvody (ne)pořizování záclon a závěsů
  Pro někoho jsou záclony a závěsy prvkem, kterým se dům rázem stane domovem. Dodají mu pocit útulnosti a něhy. Zavoní venkovem. Pro jiného jsou záclony a závěsy jen zbytečným lapačem prachu. A...
 • 21. 5. 2019 Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady
  Barvínkovec růžový je rostlinou obsypanou něžnými květy. Ty mohou zpestřit naše balkóny i zahrádky. S trochou péče je svými barvami něžně prosvítí a budou je zdobit až do podzimu.
 • 20. 5. 2019 Módní samet v interiéru Módní samet v interiéru
  Po jisté odmlce se samet vrací zpět do interiéru. Jeho hebký dotek působí tak jemně a elegantně, že nemůže chybět ani u vás doma. Které bytové doplňky mohou být jeho nositeli?
 • 16. 5. 2019 Rostliny do samozavlažovacích truhlíků Rostliny do samozavlažovacích truhlíků
  Opravdu teplé počasí dá o sobě už brzy vědět a s ním také čas dovolených. Jestliže máte okna ozdobená záplavou květin a bojíte se, že vaši dovolenou nepřežijí, dejte šanci samozavlažovacím...
 • 16. 5. 2019 Nádobí jako dekorace ve venkovské kuchyni Nádobí jako dekorace ve venkovské kuchyni
  Kuchyně ve venkovském stylu jsou jako stvořené pro parádní výstavku z rozličných kusů nádobí s nádechem starých časů. Zatímco se tak v městském bytě snažíme spíše prakticky...
 • 22. 4. 2019 Velikonoční tradice IV – Velikonoční pondělí Velikonoční tradice IV – Velikonoční pondělí
  Velikonoční pondělí letos připadá na 22. dubna. Jaké tradice se s ním pojí a kam až sahá jejich původ?


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací