Náš TIP
Půvabné zahrady s lučním kvítím I

Trend rozkvetlé louky už několik let vévodí také českým zahradám a je tu pro všechny zahrádkáře, kteří narozdíl od úhledně posekaných trávníků a precizně strukturovaných záhonků dávají přednost svobodě a vůni venkova.

Vůně venkova a nespoutanosti

Zatímco ty živější trávníky v sobě obsahují zejména rostliny z čeledi lipnicovitých, kterými bývá lipnice luční, kostřava,  psineček tenký a často i jílek vytrvalý, u takových zahrad s lučním kvítím se můžeme setkat s mnohem větší druhovou rozmanitostí.

Vedle různých druhů trav nám tak na zahrádce může vykvést louka, ve které bude zastoupena především typická kopretina bílá, čičorka pestrá, jetel luční, jitrocel, sedmikráska a řebříček. Tyto půvabné luční rostliny mají dlouhou dobu kvetení, takže jimi vaše zahrada bude kvést po celé léto.

Počkejte si na tu krásu

Plnohodnotné vytvoření takové půvabné venkovské zahrady vás oproti klasickému trávníku bude stát více času. Jakmile totiž zasejete zakoupenou luční směs, potrvá několik měsíců než rostliny dostatečně vyrostou. A až po několika letech se vysetá louka na vaší zahrádce začne podobat vašim představám. Přirozený vzhled a správné zhoustnutí bohužel nezíská ze dne na den.

Po čase už se ale ze své zahradní louky můžete začít plně radovat, a to především z jejích půvabů a snadné údržby. Takovou louku totiž stačí jen třikrát do roka posekat, aby se na ní nevytvářely nové náletové dřeviny. Ušetříte také za zavlažování i hnojení. Květnatou louku navíc bez problémů můžeme zakládat i na pozemcích s chudou půdou, paradoxně se jí právě na těchto místech bude dařit nejlépe.

Pestrobarevné luční směsi lákající motýly

Pro ty zahrádkáře, kteří se chtějí radovat z opravdu barevné a svěží květnaté louky v zahradě, je k dostání celá řada květinových směsí. Vedle klasických kopretin a výše uvedených rostlin si tak můžete vysít také zvonky, hvozdíky, lnice, silenky, řeřišnice nebo vlčí máky. Čím barevnější pak bude vámi vysetá květinová směs, tím více motýlů přilákáte do zahrady.

Semínka pestrobarevných květin můžeme vysévat po celý rok, ale nejvhodnějším obdobím pro výsev je jaro a podzim, tedy období, kdy máme k dispozici mnohem více vláhy pro úspěšné vzejití osiva.

 

Na to, jak mimo jiné správně vysévat luční směs, se zaměříme v našem příštím článku s názvem Půvaby zahrad s lučním kvítím II.

 

Líbí se vám luční směsi kvetoucí v zahradách? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

07. 06. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací