Náš TIP
Rolety a žaluzie – důmyslná hra se světlem

Žaluzie jsou čím dál tím oblíbenějším doplňkem moderního i rustikálního bydlení. Zaujala i vás jejich důmyslná hra se světlem?

Právě v horkých letních dnech nejvíce oceníte funkčnost žaluzií. Nejenže vám žaluzie nepustí do bytu tolik horka, a vy se tudíž budete moci v noci v klidu vyspat, ale žaluzie vám dopřejí i tolik žádoucí pocit soukromí.

Praktické a vkusné předokenní žaluzie

U oken, která směřují na jih a západ, se doporučuje zvolit stylové předokenní žaluzie. Dopřejí vám efektivní zastínění i ochranu před přílišným horkem. Pokud si navíc pořídíte nějaké opravdu vkusné, stanou se pro váš interiér zároveň velmi působivým bytovým doplňkem. Vnitřní stínící prvky skvěle splní svou funkci a vy ani nebudete muset zasahovat do exteriéru stavby. V případě venkovních žaluzií už je to poněkud náročnější, navíc je také třeba volit takový typ a barvu, který bude spolehlivě ladit s okolím.

Rolety, protisluneční fólie a japonské stěny

Do módy se vrací také klasické i textilní rolety. Ty textilní jsou přitom přizpůsobené moderní době. Velmi praktické a esteticky působivé jsou rovněž vertikální žaluzie a posuvné japonské stěny. Funkci stínění dnes hravě splní také téměř neviditelné protisluneční fólie, které se jednoduše lepí na okna a umístit je můžete vcelku kamkoliv. Výhodou těchto fólií je jejich snadná aplikace a také to, že je na první pohled na okně vcelku nepoznáte.

Zatemňovací rolety

Záclony začínají vytlačovat také rolety, které se vrací v novém a moderním hávu. Praktické zatemňovací rolety oceníte především v ložnici, pokud ji máte orientovanou na jižní stranu. Skvěle se ale hodí také k zešikmeným oknům v podkrovních místnostech.

Ať už si tedy vyberete jakýkoliv způsob zastínění, pamatujte na design i na nutnou údržbu, která by měla být co nejjednodušší. Celkový styl vámi vybraného stínění by pak měl bez problémů splynout ze zbytkem vašeho interiéru.

 

A jaký způsob stínění vede právě u vás doma? Diskutujte na našem Facebooku.

06. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací