Náš TIP
Sběr podzimních bylinek

Podzim už je tu a zima zase přijde co nevidět. Nastává tedy ideální čas na to se zásobit vitamíny na nadcházející sychravé časy. Vyrazte na sběr podzimních bylinek a předejděte tak všemožným nachlazením, která si s sebou zima často nese. Jaké bylinky patří k těm podzimním?

Růže šípková

Právě růže šípková nás svými půvabnými a zdravými plody vítá zkraje podzimu. Nasbírat si je tak můžete právě teď, protože akorát v září a říjnu dozrávají. Růže šípkové krášlí především háje a lesní cesty.

Šípky se sbírají díky vitamínu C, kterého obsahují velké množství. Jsou tedy skvělým pomocníkem proti kašli a nachlazení. Vzhledem ke svým močopudným vlastnostem se šípky používají také při léčbě zánětů močového traktu a ledvin. Ze šípků se tak připravuje především čaj, který chutná velmi lahodně.

Rakytník řešetlákový

Velkou zásobárnou vitamínu C jsou také plody rakytníku řešetlákového. Tohoto vitamínu obsahují až desetkrát více než tolik oblíbený pomeranč. Ve volné přírodě však rakytník řešetlákový nenajdete zdaleka tak snadno jako růži šípkovou, takže se budete muset vydat třeba na zahrádku ke známým. Odměnou vám bude naprosto univerzální lék na posílení imunity. Rakytník opět směle bojuje proti nachlazení, obsahuje však také tolik důležitý vitamín E, karotenoidy a nenasycené mastné kyseliny. Díky svým zdraví prospěšným látkám tak rakytník řešetlákový pomáhá snižovat cholesterol i vysoký tlak, navíc napomáhá i ke správné funkci cévní soustavy. Rakytník lze konzumovat v syrovém stavu a nebo si z něj připravit čaj, sirup či olej.

Jitrocel kopinatý

Bylinka, která vám pomůže především v častých vlnách chřipkové epidemie, je jitrocel kopinatý. Vcelku nenápadné lístky jitrocele mají totiž blahodárný vliv úplně na celou dýchací soustavu. Pomáhají od kašle, odhleňují a navíc mají také protizánětlivé účinky. Na tuto bylinku přitom narazíte ve volné přírodě vcelku snadno. Roste při okrajích polí nebo u lučních cest. Stačí, když si natrháte několik málo hrstí lístků této zázračné bylinky a hned si můžete připravit lahodný sirup, který utuží váš organismus.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

03. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací