Náš TIP
Slavnostní prostírání stolu

Čas od času máme všichni nějaký ten důvod k oslavě. Ať už jsou to narozeniny, svátky, výročí či různé další šťastné události v rodině, slaví se především u prostřeného stolu. Proto abyste byli za dokonalé hostitele, je třeba zvládnout všechno na jedničku. Jak na to?

Sladěni s událostí

Při slavnostním prostírání stolu je zaprvé třeba si ujasnit, jaký styl se k oslavované události hodí. Jinak budete prostírat pro typicky rodinnou sešlost spjatou s oslavou narozenin vaší babičky, jinak zase pro oslavu promoce vašeho syna. Také zásnuby nebo výročí společného života si žádají zase něco trochu jiného. Někde tak vsaďte na prvky podporující rodinnou tradici, jinde popusťte uzdu své fantazie a sáhněte i po těch odvážnějších dekoracích. Jde zkrátka o to, jakou si právě chcete doma navodit atmosféru.

Slavnostní prostírání stolu

Základem slavnostního prostírání je krásný ubrus, který bude působit luxusně elegantním dojmem. Kouzlo slavnostního okamžiku pak podtrhnou i heboučké látkové ubrousky, nejlépe ze směsi saténu či ty bavlněné. Na krásně prostřený stůl patří neméně luxusní nádobí, které bude precizně rozestavěno.

Dejte tedy na místo každého hosta na stůl mělký a na něj hluboký talíř, na který se ještě pokládá ubrousek. Po levé straně pak má mít každý host talířek na předkrm nebo pečivo. K pravé ruce položte nože, vždy ostří směrem k talíři, k pravé zas vidličky včetně té nejmenší na dezert. Před talíř se klade polévková lžíce a dezertní lžička. Po pravé straně od talíře pak směřujte sklenky. Měla by tam být sklenice na pivo, obyčejnou vodu, ale také sklenka na víno, případně na šampaňské.

Slavnostní kytice na stůl

Při žádné slavnostní události nesmí na stole samozřejmě chybět květiny. Buď můžete koupit řezané a sami je do vázy naaranžovat, nebo vsaďte přímo na kytici vázanou od profesionála. Při slavnostnějších okamžicích se na stole velmi elegantně vyjímají především vypichované květinové dekorace. Navíc vám také déle vydrží. Na stole přitom ani nevytvářejí nežádoucí clonu. S barvou květin pak můžete sladit i další doplňky na stole – od prostírání až po drobné dekorace.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

22. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIP



Zdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 




Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací