Náš TIP
Sníh jako zahradníkův pomocník

Sice nevíme, jestli nás o letošní zimě přijde navštívit, s jistotou však můžeme tvrdit, že prospěje nejen vánoční atmosféře, ale i naší zahradě. O čem je řeč? Přece o sněhu!

Výhody sněhu v zahradě

Zahrada pokrytá stříbřitě lesklým sněhem má zajisté své kouzlo. Ruku v ruce s ním však kráčí i praktičnost. Sníh je totiž velkým pomocníkem všech zahrádkářů. Rostliny skryté pod sněhem jsou totiž chráněny před mrazem a větrem – navíc mají i dostatek potřebné vláhy. Sníh v zahradě tedy zdaleka není jenom na parádu.

Nejlepší je přitom pro rostliny suchý, lehký prachový sníh. Jedná se o sníh, který se tvoří při několika stupních mrazu. Zimní zahradu pokrývá jen lehkou pokrývkou,  která rostliny neláme a neničí. Takový sníh vytváří v důsledku své vlastní teploty a 80% obsahu vzduchu mohutnou izolační vrstvu.

Ten pravý sníh pro rostliny

Rostliny mají nejraději kyprý sníh, který propouští dostatek vzduchu. Špatný je tedy ulehlý sníh, který má minimální vzdušnou propustnost a který vzniká při opakovaném roztávání a mrznutí. V takovém případě je tedy nutné zakročit a zledovatělou vrstvu sněhu narušit rýčem nebo motyčkou.

Z cesty do zahrady

Sněhu nahromaděného u cesty je tak trochu škoda. V zahradě totiž přinese mnohem více užitku. Pokud se tedy chystáte na odklízení sněhu z chodníků a zahradních cest, složte jej rovnou v zahradě. Musí být ovšem bez soli. Házením sněhu do zahrady se totiž zlepšuje hnojivý účinek. Rostlinám v zahradě však navíc zajišťujeme i větší množství vody z tajícího sněhu.

Krása a pomoc v jednom

Jak je tedy patrné, sníh zahradě vůbec neškodí – ba právě naopak. Nejenže v ní vykouzlí kouzelné zátiší jako od Mrazíka, ale ještě se za nás postará o naše rostliny. Tak snad se ho letos dočkáme v plné parádě!

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

14. 12. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 17. 1. 2019 Přitažlivost interiérů v glamour stylu Přitažlivost interiérů v glamour stylu
  Glamour styl je synonymem pro půvab, přitažlivost, lesk a třpyt. Interiér v něm zařízený, který si potrpí na opravdový přepych, hraničí s dokonalostí. Svým stylem připomíná zámecké...
 • 17. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů II Vlastní sazenice z lednových výsevů II
  Už v lednu si můžeme začít předpěstovávat první domácí sazeničky. Některé rostlinky si ze semínek předpěstováváme za oknem, semínka dalších můžeme rovnou vysévat do vytápěného skleníku.
 • 10. 1. 2019 Kouzlo vintage stylu v interiéru Kouzlo vintage stylu v interiéru
  Vintage styl miluje všechno staré a klasické. Inspiruje se v interiérech první poloviny minulého století a vnáší do mnohých domovů vůni starých dobrých časů.
 • 8. 1. 2019 Půvab doplňků v koupelně Půvab doplňků v koupelně
  Koupelna by měla splňovat i ty nejnáročnější požadavky na zasloužený odpočinek po pracovním dni. Velkou službu jí udělají přitažlivé i praktické doplňky.
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  
 • 7. 1. 2019 Péče o psa v zimním období Péče o psa v zimním období
  Aby si vaši pejsci užili zimní radovánky stejně jako vy, je třeba myslet na všechno. Jen s tou správnou péčí přečkají zimu bez úhony.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací