Náš TIP
Snůška tipů pro krásné Vánoce I

Předvánoční období je bezednou studnicí nápadů, která jako jediná nezamrzá. Ať už chcete mít Vánoce v duchu tradice nebo modernity, je příjemné objevovat další a další originální tipy pro co nejkrásnější Vánoce a celé období s nimi spjaté. Tímto článkem započneme vánoční speciál, ve kterém vám budeme přinášet různé rady a tipy pro Vánoce plné neutuchající fantazie. A jaké jsou první tipy?

Vánoční hvězdy v etažéru na cukroví

Pokud máte doma několik etažérů na vánoční cukroví a jeden z nich klidně oželíte, nabízí se nápad na opravdu působivou vánoční dekoraci. Stojánek na cukroví tak patro po patru vyplníte docela malými květináčky s vánočními hvězdami, které tím pádem nebudou zabírat příliš velkou plochu na jídelním stole. Naopak tímto způsobem vytvoří jedinečnou a slavnostní podívanou, která barevnými květy nešetří. Jednotlivé květináčky a místo kolem nich v patrech etažéru můžete ještě zkrášlit maličkými vánočními ozdobami, stuhami, korálky, větvičkami jmelí, ořechy a dalšími dekoracemi. Vytvoříte si tak netradiční sváteční prvek, který vašemu stolu dodá nezaměnitelně slavnostní nádech, a přitom ušetří místo na sváteční menu.

Originální adventní kalendář pro děti i pro dospělé

Vyrobte svým dětem nebo své drahé polovičce originální adventní kalendář, ze kterého se rázem může stát i kouzelný bytový doplněk. Stačí pár krabiček z papíru nebo kalendáři uzpůsobená maličká dřevěná polička – a nebudete si už muset každoročně lámat hlavu, jak vašim nejbližším zpříjemnit čekání na Ježíška. Stačí, když jednotlivé malé krabičky nebo šuplíčky popíšete 24 číslicemi a dáte do nich různé malé dárečky. Použít můžete také textilní sáčky nebo už hotové textilní kalendáře. Takových originálních adventních kalendářů se dá vymyslet celá řada a rozhodně nemusí být jen pro ty nejmenší. Radost udělají i dospělým – ať už je v nich třeba cukroví, bižuterie nebo kosmetika. Fantazii se zkrátka meze nekladou. A tím spíše v době vánoční.

Bílé Vánoce s čemeřicí

Pokud se strachujete, jestli letos na Vánoce napadne sníh, pomůže vám čemeřice černá (Helleborus niger). Vedle interiéru si totiž kouzelně můžeme nazdobit také různé části zahrady. Právě v prosinci se začínají objevovat půvabně bělostné květy čemeřice černé, které jsou krásné jako padlý sníh. Různě zdobené květináče s čemeřicemi zkrášlí každý koutek zahrady a vytvoří tak bílé Vánoce, i kdyby nenasněžilo. Květináče s čerstvě zakoupenými rostlinami přivykejte na venkovní (bezmrazé) počasí, přičemž kořenovému balu dodejte potřebnou ochranu. Květináče s čemeřicemi si můžete zkrášlit pomocí různých ozdob typických pro tradiční nebo moderní Vánoce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací