Náš TIP
Stylové police na knihy

Je tady čas prázdnin a řada z nás přemýšlí, jakou knihu si přibalí na cestu. Spolu s časem volna se však nabízí i možnost osvěžit domov nějakým novým architektonickým prvkem. Co začít právě u knih? Právě stylové police na knihy vám doma mohou pomoci vytvořit krásné relaxační místečko i bez cestování.

Nový prostor pro knihy

Současné trendy fandí otevřeným prostorům. Ty tam jsou tak časy zasklených domácích knihoven i polic. Knihy se na nových designových policích a v otevřených knihovnách stávají moudrým i estetickým doplňkem a udávají tak ráz celé místnosti. Do pozadí ustupují police ve stylu zastaralých vitrín, ve kterých se knihy mačkají za sklem, na který sedá prach. Dnes žene designéry touha přenést knihy více do prostoru a dovolit jim volně dýchat. A tak vznikají nápadité policové systémy, které jsou svébytným architektonickým doplňkem domácnosti. Nemusí navíc sloužit jenom pro knihy, ale své místo v nich mohou zaujmout i květiny, sošky či suvenýry z cest.

Originální i praktické police pro knihy

Police na knihy pomáhají především vyřešit problém s nedostatkem prostoru. Můžete jimi obehnat klidně celý prostor nad vaší hlavou ode zdi ke zdi. Taková police už dávno nemusí být jen jednoduchým prkénkem, ale může se podél zdi táhnout třeba jako větev stromu. Takové police se uplatňují zejména v rustikálně zařízených domovech.

Police na knihy však může představovat třeba i hrst asymetrických regálů, takže vedle větve stromu může police symbolizovat například i medové plástve, květiny, písmena či bludiště. Designové police na knihy také často připomínají jakoby zmodernizované stojany na květiny rozpínající se až ke stropu. Právě květiny, svíčky a další dekorace pak pomohou dotvořit originální a nadčasový trend těchto vzdušných policových systémů. Při jejich výběru tak dbejte na originální vzhled, ale také na nosnost. Ve výsledku pak umně povýšíte úložný prostor pro knihy na opravdovou designovou záležitost.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

02. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací