Náš TIP
Tipy na prosvětlení tmavých a ponurých místností

Připadá vám váš byt příliš zastíněný, tmavý a bez energie? Pokud toužíte po jeho prosvětlení, máme pro vás pár užitečných tipů.

Stop tmavým a těžkým závěsům!

Předně je důležité zbavit se tmavých a těžkých závěsů, které zabraňují dennímu světlu dostat se v plné míře do pokojů vašeho bytu. Zvolte naopak svěží a tak akorát průsvitné, aby vás zase v noci nerušilo světlo pouličních lamp ze spánku. Důležitou roli hrají také barvy – jak záclon a závěsů, tak výmalby okolo oken. Vše by mělo být svěží a v jarních tónech, které vám domů spolu se světlem přinesou i notnou dávku pozitivní energie. Vedle žluté a světle zelené hraje stále prim klasická bílá barva. Ta totiž odráží nejvíce světla a vyvolává pocit vzdušnosti. Bílou můžete využít také jako barvu nábytku. Rozhlédněte se. Připadá vám, že váš tmavý nábytek činí pokoj tmavším a ponuřejším? Vyměňte jej za světlý.

Minimalismus ve světlých tónech

Aby vaše domácnost nepůsobila příliš tmavě a zahlceně, platí, že méně je někdy více. Platí to o počtu použitých barev, ale také o počtu kusů nábytku, které vaše pokoje možná příliš zahlcují. Zkuste být úspornější a redukujte veškeré vybavení v pokoji na minimum. Získáte více prostoru i světla. Optického zesvětlení místnosti dosáhnete také laděním velkých kusů nábytku (pohovka, stůl, skříně) do stejné světlé barvy, jakou má výmalba. Díky tomuto triku totiž nábytek příhodně splyne s pozadím a vznikne tak dojem vzdušnosti.

Světlý strop i podlaha

Místnosti prosvětlíte také světlou výmalbou stropu. Stejnou funkci může mít i dobře zvolená podlaha. Pro větší přísun světla do pokoje se doporučuje světlá podlaha z lesklé keramické nebo kamenné dlažby. Vyzkoušet můžete také příjemně vyhlížející podlahu ze světlého nebo bíle mořeného dřeva. Pokud bude taková podlaha navíc nalakovaná, dosáhnete ještě lepšího zesvětlujícího efektu.

Sklo, kam se podíváš

V místnostech, které chcete prosvětlit, by rozhodně nemělo chybět zrcadlo nebo zkrátka sklo v jakémkoliv provedení. Konferenční stolky se skleněnou deskou, skříně se skleněnou výplní, zrcadla a zrcadélka, ... To vše prostor opticky zesvětlí a zvětší. Sklu to nejvíce sluší v kombinaci se dřevem. A protože příliš mnoho skla působí chladným dojmem, právě dřevěnými doplňky jej zjemníte a prohřejete.

 

A jak bojujete s tmavými místnostmi vy? Diskutujte na našem Facebooku.

26. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací