Náš TIP
Tři recepty na vajíčkovou pomazánku

Velikonoce jsou především dobou pestrobarevných vajíček. Vaří a barví se ve velkém. Co však dělat s tolika vajíčky, jakmile Velikonoce skončí? Nabízí se jejich zapracování do vajíčkových pomazánek. Který recept si vyberete?

Tradiční vajíčková pomazánka

K přípravě tradiční pomazánky budete potřebovat: 5 vajec uvařených natvrdo, 1 středně velkou cibuli, několik lžic másla (do požadované konzistence), 2 lžíce majonézy, 1 lžičku plnotučné hořčice, pažitku, sůl a pepř. Při přípravě tradiční vajíčkové pomazánky postupujeme tak, že nadrobno nakrájíme nebo rozmačkáme uvařená vejce, která následně smícháme s máslem. Přidáme majonézu, hořčici a najemno nakrájenou cibuli. Poté pomazánku dochutíme pepřem a solí. Nakonec přidáme nasekanou pažitku.

Vajíčková pomazánka s česnekem

Z velikonočních vajec si můžete připravit i vajíčkovou pomazánku s česnekem. Na její přípravu budete potřebovat: 5 vajec uvařených natvrdo, 1 středně velkou cibuli, 2 lžíce majonézy, 1 lžičku plnotučné hořčice, několik lžic másla (do požadované konzistence), 3 stroužky česneku, sůl a pepř. Postup je opět velmi jednoduchý. Vajíčka nakrájíme nadrobno nebo rozmačkáme. Smícháme je s máslem. Postupně přidáváme majonézu, hořčici a nadrobno nakrájenou cibuli. Nakonec pomazánku dochutíme.

Vajíčková pomazánka s mrkví a bazalkou

Netradičním osvěžením v záplavě vcelku klasických vaječných receptů je vajíčková pomazánka s mrkví a bazalkou. K její přípravě budete potřebovat: 5 vajec uvařených natvrdo, 3 mrkve, 1 středně velkou cibuli, několik lžic másla (do požadované konzistence), 2 lžíce majonézy, pažitku, 1 nebo 2 lžičky sušené bazalky (lze nahradit čerstvou). Při přípravě této pomazánky postupujeme tak, že si nejprve najemno nastrouháme mrkev, kterou smícháme s máslem a majonézou. Přidáme najemno nakrájená nebo rozmačkaná vajíčka, nadrobno nakrájenou cibuli a pažitku. Nakonec pomazánku osolíme, opepříme a ještě přidáme sušenou nebo čerstvou bazalku. Chuť a konzistence této pomazánky nejlépe vyniknou, když se pomazánka nechá odležet na 20 min při pokojové teplotě.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

21. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací