Náš TIP
Vánoční hvězda jako netradiční dekorace

Vánoční hvězda patří mezi nejoblíbenější květiny dotvářející kouzelnou atmosféru Vánoc. Pokud u vás doma kvete každoročně a vy byste ji jako dekoraci chtěli použít v netradičním duchu, zkuste některý z našich tipů. Ačkoliv ji tedy můžete pěstovat v různobarevných dekorativních květináčích nebo ji ještě dle fantazie dozdobit, nabízejí se varianty, jak z vánoční hvězdy udělat opravdovou moderní vánoční dekoraci.

Vánoční hvězda v půvabném etažéru

V supermarketech nebo v květinářství seženete docela malé květináčky s vánočními hvězdami. Můžete si je koupit spolu s červenými, zelenými či bílými stuhami, vhod přijde také perleťový sprej, který listům této květiny nijak neublíží. Pokud máte doma několik etažérů na vánoční cukroví a jeden z nich klidně oželíte, nabízí se nápad na opravdu působivou vánoční dekoraci.

Stojánek na cukroví tak patro po patru vyplníte květináčky s vánočními hvězdami, které tím pádem nebudou zabírat příliš velkou plochu na jídelním stole. Naopak tímto způsobem vytvoří jedinečnou a slavnostní podívanou, která barevnými květy nešetří. Jednotlivé květináčky a místo kolem nich v patrech etažéru můžete ještě zkrášlit maličkými vánočními ozdobami, stuhami, korálky, větvičkami jmelí, ořechy a dalšími dekoracemi. Vytvoříte si tak netradiční sváteční prvek, který vašemu stolu dodá nezaměnitelně slavnostní nádech, a přitom ušetří místo na sváteční menu.

Vánoční hvězda pod skleněným poklopem

Do některých domácností už se dostala vánoční hvězda důmyslně skrytá pod skleněným poklopem. Někdo tak udělal z čisté fantazie, jiný z ryze praktických důvodů před nenechavými dětmi. Taková vánoční hvězda pod skleněným poklopem je skvělým nápadem, jak zaujmout originálně vymyšlenou dekorací. Pokud se pro ní rozhodnete, spojíte tak estetickou stránku s tou praktickou.

Stačí dbát na správnou velikost květiny a tomu odpovídající rozměry skleněného poklopu. Protože rostlina potřebuje vzduch, podložte víko poklopu třeba kousky korku. Pokud je skleněný poklop dostatečně široký, můžete místo kolem vánoční hvězdy tak jako v předešlém případě doplnit různými dekoracemi, které by měly být spíše v tom modernějším duchu. Hodit se tak budou zejména lesklé vánoční ozdoby a korálky.

 

A jakou dekoraci si s pomocí vánoční hvězdy vytváříte doma vy? Napište nám o tom na náš Facebook.

30. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací