Náš TIP
Velkoformátové obklady do koupelny

Pokud si právě zařizujete koupelnu a chcete jít s módou, je třeba se zaměřit především na aktuální trendy v oblasti obkladů. Při jejich výběru se vyplatí dbát jak na výslednou funkčnost, tak na estetiku.

Současné trendy obkladů do koupelny

V současné době se do módy vrací velkoformátové obkládačky, které se dříve používaly spíše do prostornějších koupelen. Nyní dostávají šanci i v těch menších koupelnách, čímž dochází k jejich optickému zvětšení. Hlavní výhodou velkoformátových obkladaček je však minimum spár, od čehož se odvíjí i snadná údržba. Při instalaci tohoto typu obkladů hraje důležitou roli kvalita podkladu, který musí být absolutně rovný.

Velkoformátové obklady lze použít na stěnách i na podlaze, čímž se opět opticky zvětší prostor v koupelně. Stírá se tak tradiční rozdíl mezi obkladem a dlažbou. Takové využití má jednu velkou výhodu – není už třeba řešit stylové a barevné dolaďování k obkladu a naopak.

Koupelna v přírodním stylu

V koupelnách současné doby zaujímají své místo především přírodní materiály, kterým s přehledem vévodí keramika. Jejím plusem je, že dokáže napodobit celou řadu přírodních materiálů. Keramika tak v koupelně imituje rozmanité struktury a barvy dřeva ve formě velkých prken, krásně však vypadá i v podobě dřevěné mozaiky. Nahradit dokáže i kámen v podobě desek nebo malých oblázků.

Výhodou těchto přírodních obkladů je, že působí přirozenými a nevtíravými barvami. Na rozdíl od těch jasných a provokativních tedy neomrzí. Přírodní tóny navíc sluší právě koupelnám. Ti, co milují přírodní tóny, ale chtějí si užít i trochy veselejších barev, mohou přírodní odstíny zkombinovat s jemnými pastelovými barvami. Pro ty odvážnější jsou pak k dispozici velkoformátové obklady s moderním dekorem nebo tak oblíbenými retrovzory. Kombinací jejich různých motivů lze dosáhnout opravdu stylového interiéru, který jde ruku v ruce s trendy současné doby. V těchto případech je ovšem lepší volit pro velkoformátové obklady jen jednu základní barvu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

28. 05. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací