Náš TIP
Více péče a méně námahy – s opravdu kvalitní žehličkou

Řada hospodyněk možná tráví nadmíru času důkladným žehlením nepříliš kvalitní žehličkou. Přitom stačí málo a jindy nudné žehlení se může stát efektivně strávenou chvilkou. Chcete, aby vaše oblečení bylo vyžehlené rychle a precizně? Bez nervů? Pořiďte si kvalitní žehličku, která ušetří váš čas i energii.

Pozor na vodní kámen

Při výběru té správné žehličky je třeba dbát především na to, zda si dokáže poradit s vodním kamenem. Nejlépe tedy přijdou vhod žehličky se systémem odvápnění, u kterých pak stačí jediným stisknutím započít vnitřní rozpouštění škodlivého vodního kamene. Některé typy žehliček mají pro změnu sběrač vodního kamene, který pak stačí vyjmout a vypláchnout.

Více páry – méně námahy

Ideální jsou žehličky, které kombinují kvalitní systém odvápnění s velkou mírou páry. Díky velkému množství páry lze vyžehlit i ty nejzmuchlanější záhyby oblečení. Při výběru správné žehličky je tedy dobré sledovat hodnotu parního výkonu a parního rázu. Čím vyšší budou, tím snazší pro vás bude žehlení s takovým pomocníkem.

Kvalitní žehlicí plocha

Důležitým předpokladem pro bezproblémové žehlení je také žehlicí plocha. Ta by měla být z kvalitního materiálu a pohodlně a bez obtíží by měla klouzat po žehleném kousku oblečení. Důležitá je také odolnost proti poškrábání a zkrátka celková životnost žehličky. Proti poškrábání je například skvěle odolná keramická plocha. Můžete si vybrat i takovou žehličku, která si automaticky nastavuje správnou teplotu žehlení pro konkrétní materiál. Některé žehličky jsou navíc samočisticí, čímž vám zase ušetří trochu času a energie.

Kvalitní žehlička – skvělý pomocník do domácnosti

Někdo vybírá i podle barvy a toho, jestli mu žehlička padne správně do ruky. Není od věci dodat, že na žehličce se nevyplatí šetřit. S tou správně zvolenou totiž sobě šetříte čas i energii, navíc po vás zůstanou třeba krásně nažehlené košile, které leckdo ve společnosti pak ocení. Volte s rozumem i vkusem, jen tak se vám žehlička stane tím pravým pomocníkem do domácnosti.

A jakou žehličku používáte vy? Napište nám o tom na náš Facebook.

28. 10. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací