Náš TIP
Vybíráme stolní lampu

Správná stolní lampa nám umožňuje pracovat v době, kdy je světla z venku pomálu. Svítí tak, jak má, a nezatěžuje zbytečně naše oči. Výběr stolního svítidla tedy určitě nezanedbejte.

Světlo na práci

Nejenže lidé tráví v práci čím dál tím více času, ale také se zvyšuje počet těch, kteří pracují z domova. Kvalitní osvětlení kanceláře nebo domácí pracovny je tedy velmi důležité – přece jen se od něj odvíjí kvalita práce i naše nálada. Ideálně by přitom stolní lampu v místnosti mělo doplňovat centrální svítidlo. Podpoří světlo lampy a nedojde k tomu, že by se vám při přechodu z jasného světla do tmy unavily oči.

Centrální zářivková svítidla

Pro centrální světlo místnosti, ve které pracujete, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla. Ta totiž místnost zaplní světlem a předejdou stínům, ze kterých by vás bolely oči. Zářivková svítidla navíc mají vysokou životnost, nízkou spotřebu energie a prachotěsnost. Nabízí přitom i škálu barev od teple bílé, přes chladně bílou až po denní bílou. Moderní zářivková světla už dnes navíc obsahují elektronické či magnetické předřadníky, díky kterým dojde k rychlému zapnutí bez nepříjemného blikání. Pro kanceláře, ve kterých lidé pracují s počítačem, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla s parabolickou mřížkou. Ta totiž svítí rovnoměrně a v jejich případě nedochází ani k odrazům světla v monitorech.

Lampa, která neoslňuje

Světlo stolní lampy v pracovně určitě nesmí oslňovat. Musí mít tedy neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat světelný zdroj. Oslnění můžete zabránit i vhodnou výškou stolní lampy. Okraj lampy by tak měl být nad úrovní vašich očí. Doporučuje se přitom, aby světlo ozařovalo plochu stolu z výšky 40-50 cm, přičemž úhel dopadu má být 60-70°. Vzhledem k tomu, že u pracovního stolu měníme různé činnosti od práce na počítači přes čtení až po psaní, je třeba vybrat takovou stolní lampu, kterou lze polohovat. Vhod vám tedy přijdou stolní lampy s ohebným kloubovým ramenem. Výhodné také je, když je možné lampu stmívat.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Péče o koupelnové předložky Péče o koupelnové předložky
  Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 20. 11. 2018 Pečení vánočního cukroví Pečení vánočního cukroví
  Dnes se vydáme na procházku do minulosti a zjistíme, proč a jaké vánoční cukroví se vlastně peklo. A protože se pomalu blíží advent, poradíme vám, na jakou dobu si naplánovat pečení jednotlivých...
 • 15. 11. 2018 Stavba bazénu na podzim Stavba bazénu na podzim
  Možná si říkáte, že stavět bazén na podzim není zrovna dobrý nápad. My vám však uvedeme několik zásadních důvodů, proč je právě toto roční období pro stavbu bazénu tím nejvhodnějším.
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 22. 10. 2018 Dýňové latte Dýňové latte
  Kombinace espressa a dýně už pro mnohé kavárny není žádnou novinkou. Výsledek chutná výborně a čím dál tím více si získává na oblibě řady gurmánů. Co si zkusit připravit dýňové latte i doma?


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací