Náš TIP
Vybíráme stolní lampu

Správná stolní lampa nám umožňuje pracovat v době, kdy je světla z venku pomálu. Svítí tak, jak má, a nezatěžuje zbytečně naše oči. Výběr stolního svítidla tedy určitě nezanedbejte.

Světlo na práci

Nejenže lidé tráví v práci čím dál tím více času, ale také se zvyšuje počet těch, kteří pracují z domova. Kvalitní osvětlení kanceláře nebo domácí pracovny je tedy velmi důležité – přece jen se od něj odvíjí kvalita práce i naše nálada. Ideálně by přitom stolní lampu v místnosti mělo doplňovat centrální svítidlo. Podpoří světlo lampy a nedojde k tomu, že by se vám při přechodu z jasného světla do tmy unavily oči.

Centrální zářivková svítidla

Pro centrální světlo místnosti, ve které pracujete, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla. Ta totiž místnost zaplní světlem a předejdou stínům, ze kterých by vás bolely oči. Zářivková svítidla navíc mají vysokou životnost, nízkou spotřebu energie a prachotěsnost. Nabízí přitom i škálu barev od teple bílé, přes chladně bílou až po denní bílou. Moderní zářivková světla už dnes navíc obsahují elektronické či magnetické předřadníky, díky kterým dojde k rychlému zapnutí bez nepříjemného blikání. Pro kanceláře, ve kterých lidé pracují s počítačem, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla s parabolickou mřížkou. Ta totiž svítí rovnoměrně a v jejich případě nedochází ani k odrazům světla v monitorech.

Lampa, která neoslňuje

Světlo stolní lampy v pracovně určitě nesmí oslňovat. Musí mít tedy neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat světelný zdroj. Oslnění můžete zabránit i vhodnou výškou stolní lampy. Okraj lampy by tak měl být nad úrovní vašich očí. Doporučuje se přitom, aby světlo ozařovalo plochu stolu z výšky 40-50 cm, přičemž úhel dopadu má být 60-70°. Vzhledem k tomu, že u pracovního stolu měníme různé činnosti od práce na počítači přes čtení až po psaní, je třeba vybrat takovou stolní lampu, kterou lze polohovat. Vhod vám tedy přijdou stolní lampy s ohebným kloubovým ramenem. Výhodné také je, když je možné lampu stmívat.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací