Náš TIP
Vybíráme stolní lampu

Správná stolní lampa nám umožňuje pracovat v době, kdy je světla z venku pomálu. Svítí tak, jak má, a nezatěžuje zbytečně naše oči. Výběr stolního svítidla tedy určitě nezanedbejte.

Světlo na práci

Nejenže lidé tráví v práci čím dál tím více času, ale také se zvyšuje počet těch, kteří pracují z domova. Kvalitní osvětlení kanceláře nebo domácí pracovny je tedy velmi důležité – přece jen se od něj odvíjí kvalita práce i naše nálada. Ideálně by přitom stolní lampu v místnosti mělo doplňovat centrální svítidlo. Podpoří světlo lampy a nedojde k tomu, že by se vám při přechodu z jasného světla do tmy unavily oči.

Centrální zářivková svítidla

Pro centrální světlo místnosti, ve které pracujete, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla. Ta totiž místnost zaplní světlem a předejdou stínům, ze kterých by vás bolely oči. Zářivková svítidla navíc mají vysokou životnost, nízkou spotřebu energie a prachotěsnost. Nabízí přitom i škálu barev od teple bílé, přes chladně bílou až po denní bílou. Moderní zářivková světla už dnes navíc obsahují elektronické či magnetické předřadníky, díky kterým dojde k rychlému zapnutí bez nepříjemného blikání. Pro kanceláře, ve kterých lidé pracují s počítačem, jsou nejlepší volbou zářivková svítidla s parabolickou mřížkou. Ta totiž svítí rovnoměrně a v jejich případě nedochází ani k odrazům světla v monitorech.

Lampa, která neoslňuje

Světlo stolní lampy v pracovně určitě nesmí oslňovat. Musí mít tedy neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat světelný zdroj. Oslnění můžete zabránit i vhodnou výškou stolní lampy. Okraj lampy by tak měl být nad úrovní vašich očí. Doporučuje se přitom, aby světlo ozařovalo plochu stolu z výšky 40-50 cm, přičemž úhel dopadu má být 60-70°. Vzhledem k tomu, že u pracovního stolu měníme různé činnosti od práce na počítači přes čtení až po psaní, je třeba vybrat takovou stolní lampu, kterou lze polohovat. Vhod vám tedy přijdou stolní lampy s ohebným kloubovým ramenem. Výhodné také je, když je možné lampu stmívat.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 18. 1. 2019 Zdraví prospěšný tužebník jilmový Zdraví prospěšný tužebník jilmový
  Tužebník jilmový je květina s půvabným květenstvím, které vynikne ve vázách i v suchých vazbách. Důležité jsou jeho pozitivní účinky na zdraví člověka, díky kterým je právem považován...
 • 17. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů II Vlastní sazenice z lednových výsevů II
  Už v lednu si můžeme začít předpěstovávat první domácí sazeničky. Některé rostlinky si ze semínek předpěstováváme za oknem, semínka dalších můžeme rovnou vysévat do vytápěného skleníku.
 • 15. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu I Materiály pro zateplení domu I
  Vhodná tepelná izolace do domu dokáže vyřešit problém neustále se zvyšujících cen za energie. Ať už se tedy chystáte na rekonstrukci nebo stavbu nového domu, zapřemýšlejte nad tím, s jakou...
 • 9. 1. 2019 Aby africká fialka kvetla Aby africká fialka kvetla
  Pokud jste si koupili nádherně rozkvetlou fialku, ale u vás doma už se jí do kvetení nechce, příčin může být hned několik. Pojďme se podívat na to, jak můžeme fialce pomoci k opětovnému...
 • 8. 1. 2019 Mechové terárium jako živá dekorace Mechové terárium jako živá dekorace
  Mechové terárium je tu pro všechny, kteří propadli kouzlu půvabných minizahrádek ve sklenici. Přináší i zajímavou variantu pro ty, kdo nesklízí v pěstování pokojových rostlin právě úspěch....
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací