Náš TIP
Využití zelené barvy v interiéru

Zelená barva využitá v interiéru evokuje přírodu, svěžest a napomáhá ke zklidnění. Navíc se dá skvěle kombinovat se žlutými a oranžovými doplňky, které rovněž působí příjemně osvěžujícím dojmem. Jak tedy zelenou barvu v interiéru využít?

Zelená barva pro přírodní vzhled

Jasně zelená barva vede především v moderních domácnostech, ale ani chaty, chalupy či zkrátka bydlení zařízené v rustikálním stylu nezůstává pozadu. Mnohdy se v něm však setkáme spíše s tmavšími odstíny zelené. Pokud máte zelenou barvu v oblibě a chcete do ní sladit svoji domácnost, pamatujte na to, že méně je někdy více. Obecně pak platí, že do jasných barev ladíme především doplňky, a větší část interiéru ponecháme v neutrálních barvách – v tomto případě nejlépe přírodních. Spolu se zelenou barvou tak skvěle působí zejména část interiéru v přírodních dřevitých barvách. Svůj účel však splní také barva bílá, šedá, béžová nebo černá.

Zelené prvky nastálo i k výměně

Ti odvážnější si samozřejmě mohou domů pořídit klidně i zářivě zelenou sedací soupravu, kterou zjemní dekami a polštářky v neutrálních odstínech. Při výběru větších designových kusů v sytě zelené barvě se vyplatí uvědomit si, že vám do interiéru musí vyhovovat po celý život. Jednoduché výměny se naopak nemusíte bát v případě kuchyňských dvířek, u nichž se dá bez problémů barevná vyměnit barevná fólie. Obecně je ale lepší vybírat si do interiéru ty zelené prvky, které jsou levné a snadno vyměnitelné. V jasně zelené barvě tak můžete mít třeba koberce, závěsy, lampičky, deky a polštářky, ale třeba i kuchyňské nádobí či spotřebiče.

Výmalba v zelené

Zelenou barvu můžete samozřejmě použít také při výmalbě. V kuchyni nebo v koupelně se skvěle uplatní jasnější odstíny, které přebíhají k mentolu nebo do žluté, zatímco v místnostech, ve kterých chcete odpočívat, volte raději tlumenější odstíny zelené. V kuchyni je vůbec zelená barva oblíbená, jelikož podporuje chuť k jídlu.

Svěží kombinace zelené se žlutou nebo oranžovou

Z části zelený interiér pak můžete kombinovat s podobně svěžími žlutými či oranžovými doplňky. Pokud zvolíte ty správné odstíny, bude se vám dobře bydlet i v interiéru, ve kterém se míchá zelená barva s modrou. Vyvarujte se spojení dvou příliš výrazných barev, jakým by byla třeba kombinace zelené a sytě červené.

A čím nejlépe podtrhnete svěže zelenou barvu v interiéru? Přece květinami!

 

Máte ve svém interiéru také trochu té zelené? Diskutujte na našem Facebooku.

01. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací