Náš TIP
Využití žluté barvy v interiéru

Žlutá barva využitá v interiéru evokuje slunce, jaro a zkrátka energii a pozitivní náladu. Žlutá barva pomáhá k doplnění chybějící energie a radosti z každého dalšího dne. Široká paleta odstínů žluté barvy nabízí bohaté využití ve vaší domácnosti. Jak tedy žlutou barvu v interiéru využít?

Odstíny žluté barvy pro útulné bydlení

Jasně žlutou barvu využijete v moderních domácnostech, ale také v bydlení zařízeném v rustikálním stylu. Žlutá barva totiž ani v sytějších tónech nepůsobí zvláště rušivě. Přesto ale pokud máte jasně žlutou barvu v oblibě a chcete do ní sladit svoji domácnost, pamatujte na to, že méně je někdy více. Obecně pak platí, že do jasných barev ladíme především doplňky, a větší část interiéru ponecháme v neutrálních barvách – v tomto případě nejlépe přírodních.

Žlutá barva prosvětlí a zahřeje

Jasně žlutá barva se hodí především do pokojů, které jsou orientované na sever, a tak se k nim sluneční paprsky těžko dostanou. Výmalba ve žluté barvě vám tak pomůže takový pokoj prosvětlit a prohřát. Právě žlutá barva je po bílé hned druhou barvou s největší odrazností světla, díky čemuž se doporučuje zejména do příliš „chladných“ místností. Žlutou tak můžete použít na výmalbu, ale také jako barvu bytových doplňků.

Žlutá jako slunce i písek

Žlutá s příměsí hnědé se pak skvěle hodí i na podlahu. Obecně se spíše vyplatí používat (a střídat) jemné odstíny žluté. Agresivní žlutá by na vás v domácnosti nemusela působit příliš příjemně, ačkoliv se může zdát velice moderní. Rozhodně ji ale nepoužívejte na velké lesklé plochy. V takových případech vsaďte spíše na jemnější odstíny, které nebudou působit tak agresivně.

Žlutá barva se střídavými odstíny se velice hodí zejména do koupelny, kde navodí ten správný pocit svěžesti. Může nám tak připomínat slunce, písek či slámu. Rozhodně tak splní svůj účel v bytě ve městě i v domku na vesnici.

Využití žluté barvy v interiéru navíc skvěle podtrhnou vhodné živé květiny. Pokud jde o interiérové doplňky, můžete žlutou ladit třeba se světle zelenými nebo hnědými odstíny. Hezky působí také s béžovou, bílou a šedou barvou.

 

Máte ve svém interiéru také trochu té žluté? Diskutujte na našem Facebooku.

06. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací