Náš TIP
Zahrádkářské práce v červenci II – správné zalévání, výsev salátů a výsadba šuškardy

Dnešním článkem pokračujeme v našem seriálu červencových prací na zahradě. Co všechno je ještě třeba v tomto měsíci na zahrádce udělat?

Výsev salátů pro podzimní sklizeň

Právě v tuto dobu nastává nejvhodnější doba pro výsev salátů, které se sklízí na podzim. Vysévají se ledové saláty odrůd Ledano, Miniko a Medimo. Vedle ledových salátů je možné vysévat také polorané druhy hlávkových salátů, mezi které patří například odrůdy Maraton či Merkurion. Ideálním prostředím pro výsev je odkryté pařeniště, saláty ale klidně můžete vysévat i volně do půdy.

Vysaďte si půvabnou šuškardu

Stále si z různých květinářství či květinových trhů můžete domů nosit všelijaké rostlinky a vysazovat je do zahrádky. Patří k nim i velmi oblíbená a efektní šuškarda (Liatris). Na pěstování není vůbec náročná, navíc vás potěší opravdu neobvykle působivým vzhledem. Skvěle se také vyjímá v řezaných kyticích.

Pokud si domů přinesete právě tuto krásnou květinku, vysaďte ji výhradně na slunné stanoviště s mírně vlhkou půdou. Ta polostinná a stinná jí totiž vůbec nesvědčí. Vyvarujte se tak i výsadby pod vysoké stromy a keře. Šuškardu si můžete pořídit hned v několika barvách. Ať už si vyberete bílou, růžovou nebo fialovou, můžete ji směle v záhonku kombinovat s dalšími zajímavými květinami – jako třeba s astrami, třapatkami či vlčími boby s podobným vzhledem.

Důkladné zalévání zeleniny a balkonovek

Také v těchto dnech je důležitou povinností každého zodpovědného zahrádkáře dostatečná zálivka. Tu si vyžaduje především na zalévání velmi náročná zelenina. A tak dostatečně zaléváme zejména okurky, cukety, květák, pórek, hrách a celer. Zeleninu byste také měli pěstovat na stanovišti s kvalitní půdou plnou živin a organické hmoty.

Hlavně v horkých dnech potřebují dostatek vody také balkonové květiny a květiny v květináčích pod střechou. Dbejte tedy na to, aby se voda z konvičky dostala co nejvíce ke kořenům. I když se vám květy těchto rostlin mohou zdát povadlé, vyvarujte se jejich kropení, mohli byste tak květině spíše uškodit. Vodu se snažte nesměřovat ani na listy. Listy a květy byste takovým počínáním mohli popálit. Pokud by nestačily uschnout, mohly by zas naopak chytit plíseň. Výhodnou alternativou jsou v tomto případě samozavlažovací truhlíky, které zajistí ten správný dostatek vody přímo ke kořenům.

29. 07. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací