Náš TIP
Zahrádkářské práce v dubnu – zálivka rostlin, mulčování záhonů

Právě v dubnu se řada zahrádkářů cítí nejradostněji. Zahrada už je plná jarních květů, bylinky rostou jako o závod a obchody jsou plné nejrůznějších sazenic. Přichází čas nejdůležitějších prací na zahradě, které jí dají kvést i plodit. Co všechno je třeba v dubnové zahradě udělat?

Kvapem do nové sezóny

Díky rychlému růstu rostlin představuje právě duben nejrušnější měsíc v zahradě. Bude tak zapotřebí pravidelně zalévat, hnojit a zbavovat plevelu záhonové rostliny. Dbát však už musíte také o trvalkové záhony, na nichž budou rostliny vyžadovat vyvázaní k opoře nebo zastřižení. V užitkové zahradě nyní také vrcholí výsev zeleniny. V okrasné zahradě se zas mimo jiné zabýváme přípravou k pěstování muškátů, fuschií, hrachorů, jiřinek či chryzantém.

Rovněž už se pravidelně seče trávník. Sekačku tak budeme potřebovat i dvakrát týdně, pokud tráva roste opravdu intenzivně.

Dostatečná zálivka klíčících semen

V zahradě nemůžete vždy spoléhat na počasí. Pokud jste si tedy do záhonů vyseli semínka a nepřichází déšť, musíte jim dopřát pravidelnou zálivku. Většina rostlin totiž nevzejde právě v důsledku velkého sucha. Doporučuje se proto důkladně zalévat řádky před vysetím i ihned po výsevu semínek. Dokud pak semínka nevzejdou, udržujte půdu v záhonu neustále vlhkou.

Pamatujte však na to, že i po vyklíčení bývají semínka na nedostatek vláhy velmi citlivá. Jakmile tedy necháte půdu do hloubky 2,5 cm vyschnout, může se stát, že semenáčky odumřou nebo se silně poškodí. V případě nepříznivého počasí může také dojít k tomu, že studené vysušující větry zvýší ztrátu vody odparem z listů.

Zálivka stromů a keřů, mulčování půdy

Dostatečnou zálivku potřebují také čerstvě vysazené stromy a keře, a to včetně těch, které jste sázeli na podzim. Proti suchu můžete bojovat i mulčováním záhonů. Mulčování totiž pomáhá vláhu v záhonu udržet. Také zahradní kompost má podobnou funkci. Kompost spolu s obsaženými živinami se postupně rozkládá a díky působení dešťovek a dalších organismů se zapracovává do země a zlepšuje tak její strukturu.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací