Náš TIP
Zahrádkářské práce v srpnu IV. – množení balkonových květin a bylinek řízkováním, údržba trávníku

Srpen je měsíc, ve kterém se zahrádka o sebe dokáže z větší části postarat sama. Stále je ale dobré mít na paměti zahradní úkony, které je třeba v srpnu udělat.

Řízkování balkonových květin

V tomto měsíci nastává vhodná doba pro množení květin řízkováním, obzvláště pak těch pěstovaných na balkonech a terasách v truhlících. Řízkovat tak můžete muškáty, fuchsie či verbeny. Jejich nové výhony jsou teď totiž dobře vyzrálé, takže bez problémů zakoření. Tímto způsobem si tak můžete vypěstovat mladé sazenice, které pak nechte přezimovat třeba v chladném, ale světlém sklepě. Při přezimování je třeba omezit jejich zálivku.

Řízkování levandule a šalvěje lékařské

V srpnu si také řízkováním můžete namnožit například i levanduli a šalvěj lékařskou. Vzniklé řízky zapíchněte do propustného, mírně vlhkého substrátu. Nejlepší je nechat je pak zakořenit ve skleníku. Dbejte na to, aby substrát nebyl příliš přemokřený, protože by pak mohlo dojít k ohrožení hnilobou. Vyzkoušejte tak nejlépe hrubozrnný perlit, který ještě můžete obohatit o trochu rašeliny. Vhodným substrátem pro zakořenění řízků může být také rašelina nebo hrubší písek.

Správná péče o trávník

V letním období se doporučuje posekat trávník tak dvakrát nebo třikrát za týden. Zalévat by se měl pravidelně, i když pro některé zahrádkáře není okrasnou částí zahrady, a tak si vodu raději šetří pro květiny a zeleninu.

Pokud je však svěže zelený a nakrátko střižený trávník jednou z hlavních okras vaší zahrady, starejte se o něj pečlivě. Jestliže se chystáte na dovolenou, nesekejte trávník příliš nakrátko. Takový krátce střižený porost by spíše mohlo slunce spálit. Před odjezdem na dovolenou jej tedy nechte o něco delší a až po příjezdu trávník hned dvakrát posekejte.

 

O tom, co všechno je ještě třeba v srpnu na zahrádce udělat, se dočtete v pokračování našeho tematického seriálu. Pro jasný přehled sledujte naše FB stránky.

17. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací