Náš TIP
Zahradní vintage styl – dejte starým věcem druhou šanci

Vintage styl získává v posledních letech na oblibě. Zdaleka se pak nevyhýbá ani zahradní architektuře. Vpusťte si ho do zahrady i vy a dejte starým věcem druhou šanci!

Možná už jste ze svého zahradního nábytku, nářadí či doplňků vyřadili pro nefunkčnost a zastaralý vzhled celou řadu věcí. Zahrádka ve vintage stylu ale fandí právě starobylostem – mají totiž patinu, mají duši. Dokážou vám navíc v zahradě vytvořit ryze originální koutky s nádechem romantiky. A tak dopřejte pořád svým způsobem krásným věcem návrat na zahradu...

Co všechno může být květináč?

Zahradní vintage styl si potrpí především na pozoruhodně vypadající květináče, které třeba mívaly docela jinou funkci. Jako svérázný květináč vám tak může posloužit například taková stará plechová konvice. Základem úspěšného pěstování v takových nádobách je kvalitní drenáž a opatrné zalévání. Většinou se totiž jedná o nádoby, které nemají odtok, takže v nich může hrozit přemokření vysazených rostlin. Je tedy třeba myslet na pravidelnou, ale skromnou zálivku. Trochu více vody vydrží hrnkové rostliny, které se pěstují jako čistě sezónní.

Lákavým prvkem do vintage zahrady jsou také různé kamenné či hliněné a schválně převržené květináče či vázy, které rovněž slouží jako dekorační i funkční doplněk. Pokud si do nich zasadíte například nějakou kobercovou skalničku, můžete pak s úsměvem sledovat, jak se postupně jakoby vylije z květináče přímo do záhonu.

Zahradní nábytek ve vintage stylu

Vedle různých menších doplňků si do vintage stylu můžete hravě přeměnit i zahradní nábytek. Většinou k tomu stačí třeba jen brusný papír, štětec, bílá barva, speciální lak a hlavně notná dávka fantazie. Možná byste se divili, co všechno může znovu a ve vintage stylu zaujmout místo na vaší zahradě. Kolikrát stačí doplněk jen správně upravit nebo náležitě vystavit.

Příjemná vůně nostalgie

Romantickou atmosféru staronových stolků, židlí, košů, květináčů nebo klidně i kousků zahradního náčiní vám pak pomohou dotvořit třeba něžné květy popínavých růží, azalek či převislých jahodníků.

V takové vintage zahradě zkrátka najde své uplatnění cokoli, co vyvolává pocit nostalgie, co vás přivede zpátky do vašich nejmilejších časů – ať už jsou jimi třeba bezstarostné chvíle dětství...

 

Líbí se vám zahradní vintage styl? Podělte se s námi o vaše komentáře na našem Facebooku!

17. 05. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací