Náš TIP
Biologicky čištěné bazény

Biotopická jezírka a klasické bazény střídá nový trend biobazénů neboli biologicky čištěných bazénů. Ty jsou skvělou volbou pro všechny, kdo preferují bazény bez chemie a chtějí mít na zahradě vodní prvek citlivě zasazený do okolního prostředí.

Fungování biobazénu

Biobazén vypadá podobně jako klasický bazén, voda v něm má však vlastnosti té z přírodního jezírka. Je čistá a voňavá, za což může absence chemie. Voda v biobazénu nezapáchá a ani neškodí lidské pokožce. V případě tohoto vodního prvku jsou využívány šetrné přírodní procesy, které spočívají v metodě opětovného zpracování vody určené ke koupání. Čištění vody zajišťuje 24 hodin fungující biofilmový filtr. Na rozdíl od klasického jezírka hraje v případě biobazénu flóra a fauna pouze stabilizační roli.

Údržba biobazénu

Ani tento typ bazénu se neobejde bez pravidelné péče. Je tedy zapotřebí čistit jeho dno i stěny. Speciální údržbu vyžaduje také samotný filtrační systém biobazénu. Pokud je bazén doplněn o rostliny, je zapotřebí věnovat se i jim. Jinak se voda v biobazénu nemusí vypouštět, stačí ji pravidelně doplňovat.

Relax i zábava v biobazénu

Klasický biobazén může mít i celou řadu přídavných funkcí. Biobazén tak může být doplněn třeba o masážní trysky, protiproudy či přepadový kanálek. Romantickou atmosféru v něm pak vytvoří podvodní osvětlení. Biobazén lze také vyhřívat, a tak si prodloužit koupací sezónu. Ladem však nemusí zůstat ani v zimě, kdy poslouží k ochlazení všem milovníkům saunování.  Biobazén přitom dokáže zahradu příjemně ozdobit. Dodává zahradní architektuře na atraktivitě a přináší do ní zajímavý vodní prvek, který působí střídavě živým a uklidňujícím dojmem.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Demooistezwembaden)

18. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací