Náš TIP
Nápady na využití starého žebříku

Současné interiéry fandí patině. Dobrodružné výpravy na půdu tak pro vás mohou být plné objevování starých a zdánlivě vysloužilých věcí, které s trochou trpělivosti a fantazie dokážou udělat ještě hodně parády – ať už v interiéru nebo v zahradě. A jednou z takových nejoblíbenějších věcí jsou právě staré žebříky.

Staré žebříky v rustikálních i moderních interiérech

Patina si čím dál tím víc získává místo v řadě rustikálních interiérů. Ať už v nich bude využití starých oprýskaných žebříků jakékoliv, takový patinovaný prvek sem skvěle zapadne. Žebřík, který si prošel povrchovou úpravou, najde své místo i v moderních interiérech. V jakékoliv podobě může v rustikálním i moderním interiéru sloužit jako originální polička, regál, knihovna či botník. A nebo může fungovat způsobem, ke kterému byl původně vyroben. Žebřík ale přijde vhod jako originální úložný prostor pro kuchyňské nádobí, pro dětské hračky, pro květiny či ručníky. Na takové chalupě však nemusí plnit vůbec žádnou praktickou funkci a poslouží výhradně jako dekorace připomínající staré dobré časy.

Půvab starých žebříků v interiéru

Staré žebříky neboli žebříky s patinou se výborně hodí například do relaxačních koutků. Stačí z něj vedle křesla a lampy udělat zkrátka poličku na knihy. Stačí přidat pár prken a police je na světě. Takový praktický policový regál za pár korun může zaujmout své místo i ve spíži a postarat se o uložení potravin. V dílně zase poslouží praktickému a stylovému uložení nářadí. Ve všech těchto případech jsou ideální štafle. Klasické kratší žebříky můžete i podélně zavěsit na stěnu, čímž vznikne originální rustikální police na dekorační předměty. A v koupelně si na takový žebřík můžete pověsit ručníky. Fantazii se zkrátka meze nekladou, a tak vám staré žebříky poslouží snad ve všech místnostech a parádu udělají i v zahradě, na balkóně či terase. A je jen na vás, zda si na nich budete hýčkat patinu anebo z nich uděláte moderní kousky, které však i nadále budou dýchat starými dobrými časy.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

20. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací