Náš TIP
Současné kuchyňské trendy

Kuchyň už dávno není jen ryze praktickým prostorem na vaření. Čím dál tím častěji je v interiérech propojena s jídelnou a s obývacím pokojem, díky čemuž musí splňovat i kolikrát velmi náročné požadavky na estetickou stránku. Jaké vlastně jsou současné kuchyňské trendy?

Odvážné kombinace materiálů

V kuchyni je teď velmi oblíbeným trendem kombinace zdánlivě nesourodých materiálů. Takovou stálicí zůstává i nadále dřevo, které doplňují další materiály, které se vyznačují především elegantním leskem. V kuchyni tak vedle často už otevřených poliček ze dřeva najdete například mosazné baterie, nerezové spotřebiče či dřez z mastku. Takové kombinace mohou vyniknout právě díky vzdušnému a minimalistickému trendu, kdy mimo jiné uzavřené kuchyňské skříňky nově nahrazují právě otevřené poličky.

Hry s barvami

Pro letošní trendy je důležitá také hra s barvami. Barvy v současných kuchyních se nesou spíše na střízlivější vlně. Ideální přitom je využít především odstínů dřeva, kovu a dalších materiálů. Jejich krása pak nejlépe vystupuje díky bílé barvě, která je v kuchyních nadále stálicí. Současné trendy ale fandí také jemným pastelovým barvám nebo barvám výraznějším, které se objevují jen na vybraných prvcích a jsou ztlumeny jemnou výmalbou. Právě barevné rozlišení tak často bývá předělem mezi kuchyňskou a obývací zónou.

Další trendy kuchyní

Mezi další trendy patří i důraz na měděné akcenty, které mohou zdobit jak kuchyňské nádobí, tak různé úchyty. Lesklá měď dokáže kuchyni dodat ten správný dotek elegance a luxusu. V kuchyních je i nadále velmi oblíbená patina, která sluší dřevu i kovu. V dnešní době je rekultivované dřevo dokonce žádanější než dřevo tradiční. S trendem otevřených kuchyní souvisí i pečlivější výběr a uspořádání kuchyňského nádobí, které už se neskrývá za dvířky, ale stává se zároveň výzdobou.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

19. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací