Náš TIP
Border kolie – psí kamarád do zahrady

Pokud si chcete pořídit štěňátko krásného a chytrého plemene, které vás ještě víc přivede k aktivnímu životu, vsaďte na border kolii a nudit se určitě nebudete. Border kolie je výtečný společník, který se rád a rychle učí novým povelům. Pokud jste navíc zahrádkáři, je právě tohle jedno z plemen, které s trochou důsledné výchovy bude mít v úctě i vaši zahrádku. S border kolií navíc nebudete mít nouzi o pohyb ani zábavu. Na pohled vás zaujme už její krásné zbarvení a chytrý pohled. Ještě stále hledáte toho správného psího kamaráda do domu i do zahrady?

Border kolie – oddaný a chytrý pes

Border kolie je skvělým společníkem do rodiny. Brzy se naučí respektovat všechny, které zná, pokud umějí správně používat povely. Nebude tak mít problém jít se vyvenčit s kýmkoliv ze členů rodiny. Na druhou stranu však nehrozí, že by odešla s docela cizím člověkem. Jelikož se také velice fixuje na svého majitele, pokud ji delší dobu hlídá někdo, koho dobře nezná, je z toho nešťastná. Z tohoto důvodu se border kolie nehodí pro nikoho, komu je zátěží poněkud závislejší pes.

Velké plus border kolie spočívá v tom, že je absolutně nekonfliktní v přítomnosti ostatních psů i jiných zvířat. Celkově se jedná o velmi oddaného psa, který každou chvíli projevuje svou radost z přítomnosti páníčka a také z úkolů, které dostává. Boder kolie je velmi akční plemeno, které baví především aportování míčku. V aportování dokonce předčí i retrívry.

Je také velmi inteligentní a vždy se snaží splnit vše, co po něm páníček chce. Doporučuje se tak i k praktikování různých kynologických sportů, ale celkově pro všechny podobně sportovně akční páníčky. Všechny cviky jsou přitom pro border kolii odměnou, ať už se jedná o vodění, cvičení poslušnosti, aportování či přímo speciální kynologické disciplíny. Přitom platí, že jsou to psi velmi snadno učenliví a ovladatelní. Potřebují se ale během dne důkladně zabavit, takže se nehodí pro příliš pohodlné potenciální majitele.

Citlivý a chytrý pes s působivým zbarvením

Je to zkrátka plemeno velmi pracovité, ale také velmi citlivé. Proto je na něm vidět smutek, když nemá pána u sebe. Přesto ale v rámci rasy existují psi citlivější a psi více sebevědomí.

Pokud jde o zbarvení, objevují se především border kolie černobílé, hnědobílé, černobílé s hnědými znaky (tricolor), blue merle nebo red merle. Díky svému kontrastnímu zbarvení se plemeno border kolie velmi dobře hodí také pro majitele se zbytky zraku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací