Náš TIP
Co nesmí chybět v dílně správného kutila

Zatímco je kuchyně takovým malým voňavým královstvím pro ženy-hospodyňky, dílna je takovým druhým domovem všech mužů-kutilů. Voní to v ní dřevem, benzínem a láskou k manuální práci. Ať už máte dílnu postavenou svépomocí, nebo jste si koupili tu montovanou, jistě přemýšlíte, co všechno by v ní nemělo chybět. Právě na praktické vybavení dílny pro kutily se zaměříme v dnešním článku.

Stabilní pracovní stůl

Ačkoliv se vybavení dílny liší podle toho, jaká manuální práce vás baví v první řadě, existuje seznam věcí, které by v žádné dílně chybět neměly. Za prvé je to stabilní a pevný pracovní stůl. Do dílny jsou v tomto případě ideální pracovní stoly, jejichž konstrukce je vyrobena ze silného ocelového plechu. Dlouhou životnost pak zaručují pracovní desky z tvrdého bukového lepeného dřeva. Stůl je pak proti korozi a poškrábání zapotřebí chránit nátěrem kvalitního laku.

Pily a vrtačky

Pokud jde o vybavení různými technickými pomocníky, v každé pořádné dílně by neměly chybět pily, jejichž specifičnost využijete při různých typech práce. Za základ je tak považována klasická ocasová pila a jedna pila na železo. Hodit se vám bude také ruční okružní pila, případně přímočará pila na všelijaké vyřezávání. Chybět pak nemohou ani klasické ruční pily různých velikostí.

Žádná pořádná dílna se neobejde ani bez kvalitní vrtačky s vyšším výkonem. Ideální jsou v tomto případě příklepové vrtačky, které si poradí i s vrtáním do zdiva či betonu.

Flexa, rozbrušovací a brusné kotouče, klíče, imbusy, šroubováky, ...

V dílně vám nemůže chybět ani flexa a rozbrušovací a brusné kotouče. Pořídit byste si měli i bohatou sadu vrtáků do dřeva, kovu i betonu, rovněž sadu plochých klíčů a imbusů, sadu křížových a plochých šroubováků, v neposlední řadě i tolik důležité kleště – kombinačky, štípačky a sikovky. Chybět vám nemohou ani různé šroubky, hmoždinky, matky a hřebíky. Základem pro kvalitní práci je také schopné kladivo, oceníte ale i ta menší s větším citem pro práci.

Po ruce byste měli mít také sadu brusných papírů, nůž, řezák, špachtle, metr, těsnění, truhlářské svěrky, disperzní lepidlo a lepicí pásky.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

08. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací