Náš TIP
Dobrá nálada ze zahrádky

Jelikož nám v zimě tolik chybí sluníčko, projevuje se to kolikrát i na naší náladě. K dobré náladě se však můžete projíst i díky léčivým darům ze zahrádky, které ozdraví vaše tělo i duši. Potravin, které vám pomohou udržet na tváři úsměv, je hned celá řada. Okořeníte si jimi život a ještě získáte tolik potřebný serotonin – dřív, než u nás slunce bude pálit zase v plné síle. Které potraviny ze zahrádky tedy povzbudí vaši náladu v zasněžených dnech?

Vlašské ořechy, jablka i sójové klíčky

Vysoký obsah serotoninu ukrývají vlašské ořechy. Ne nadarmo se navíc říká, že obecně všechny ořechy jsou dobré na nervy. Serotonin obsahují také jablka, banány, švestky, ananas a hroznové víno. Pozadu nezůstávají ani slunečnicová semínka či sójové a čočkové klíčky. Tyto klíčky obsahují vedle velkého množství rostlinných bílkovin také velice důležité živiny, které jsou nezbytné pro správnou funkci mozku. Se správně vyváženou snídaní skvěle nastartujete nový den a ještě si chytře dodáte hormon štěstí, který nám všem bez sluníčka tolik chybí.

Koření pro štěstí

Pocity štěstí dokáže vyvolat i konzumace chilli papriček. Ty totiž obsahují pálivý kapsaicin, jenž uvolňuje do těla látky chovající se podobně jako opiáty. Pokud máte rádi silně kořeněná jídla, máte vyhráno. Pikantní pokrmy totiž navozují stav štěstí, za což mohou silice a další aromatické látky obsažené v koření.

Mučenka proti stresu

Pocit zklidnění naopak dokáží navodit výtažky z mučenky, které pomáhají i proti stresu. Není divu, že se výtažky z ní používají jako velmi žádaná medicína před zkouškami.  Výhodou navíc je, že s jejím užíváním dochází sice ke zklidnění organismu, nikoliv ale ke snížení koncentrace.

Třezalka proti depresím

Proti depresím se zase skvěle hodí preparáty z třezalky, které při menších a středně závažných depresích bez problémů sekundují některým syntetickým antidepresivům. Užívání třezalky by se však spolu s užíváním klasických antidepresiv nemělo překrývat.

Ať už tedy vsadíte na jakékoliv zdraví ze zahrádky, dobrá nálada na sebe nenechá dlouho čekat. A až jaro zaklepe na dveře, budete jej vítat v plné síle!

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

09. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací