Náš TIP
Domácí dílna pro každého kutila

Správný kutil, který dokáže vyrobit či opravit snad cokoliv, se neobejde bez pořádné domácí dílny. Neměl by tak na ni zapomínat už při budování či rekonstrukci domu. Ať už jde o náruživé kutily nebo o zdravě praktické muže, prostor pro uložení alespoň základního nářadí by neměl chybět v žádné domácnosti. Určitě vám ho dopřeje každá žena na úkor svých požadavků na prostor, pokud jí za to pomůžete s tím, na co už sama nestačí. Nebo ani stačit nechce. Ani s emancipací by se to přece nemělo přehánět, ne?

Dílny ze dřeva, z kovu i odolného plastu

Dílna by rozhodně neměla chybět v žádném rodinném domě nebo v jeho těsné blízkosti. Právě kolem rodinných domů je totiž stále celá řada práce, která však alespoň udržuje muže ve střehu a v kondici. V takové dílně by se měl rozhodně nacházet dílenský stůl a také minimálně jedna skříň s dílenským nářadím.

Pokud nemáte prostory pro dílnu uvnitř domu, můžete si zřídit dílnu dodatečně. Mezi kutily jsou oblíbené především dílny klasicky vystavěné jako cihlové domky, ale vedou také rychle a jednoduše smontovatelné domky z prefabrikovaných dílů.

Dřevěné domky jsou sice velmi krásné na pohled, říkají si ale o mnohem náročnější údržbu. Oblíbenější jsou tak třeba i dílny z kovu, které bývají vyrobeny konkrétně z pozinkovaného profilovaného plechu o dostatečné pevnosti a tloušťce.

Pozadu nezůstávají ani dílny z odolného plastu. Ty kvalitnější nemají nijak krátkou životnost, protože plast, ze kterého jsou vyrobeny, je prakticky nerozbitný. Dílny z plastu mívají nosnou kovovou konstrukci a kolikrát i dvojité stěny z odolného polyethylenu s UV filtrem. Taková dílna navíc nepotřebuje ani žádné speciální základy, jelikož bývá doplněna o praktickou protiskluzovou podlahu. Dílna z plastu je navíc výhodná i v tom, že si ji bez problémů můžete z původně nevyhovujícího místa v zahradě bez problému přestěhovat někam jinam. Nemusíte se přitom ani bát o její křehkou konstrukci, opravdu kvalitní plastové dílny zvládnou třeba zatížení střechy sněhem až do 115 kg na metr čtvereční, odolávají navíc i silnějšímu větru.

Dostatečně velká a vysoká dílna

Při budování nebo zakoupení té správné dílny je třeba také dbát na její velikost i výšku stropu. Počítejte také s tím, že budete potřebovat velké úložné prostory na všelijaký materiál, který budete chtít mít bezpečně schovaný pod střechou.

Jakmile se rozhodnete, jakou dílnu chcete, můžete po její koupi či vlastnoručním zbudování už přemýšlet nad tím, jaké všechny nástroje v ní rozhodně nesmí chybět.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

08. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací