Náš TIP
Dýňové latte

Kombinace espressa a dýně už pro mnohé kavárny není žádnou novinkou. Výsledek chutná výborně a čím dál tím více si získává na oblibě řady gurmánů. Co si zkusit připravit dýňové latte i doma?

Ingredience

Na jednu porci dýňového latte budete potřebovat: 35 g dýňového pyré, 100 g moučkového cukru, espresso, 10 cl mléka, 8 cl smetany ke šlehání, půl lžičky sušeného zázvoru, půl lžičky skořice, špetku pepře, špetku muškátového oříšku a 1 vanilkový lusk.

Příprava dýňového latte

Začněte přípravou dýňového pyré. Stačí, když vezmete očištěnou dýni a nakrájíte ji na malé kousky. Ty ponořte do hrnce a vařte cca 10 min. Vodu pak slijte a dýni rozmixujte na pyré.

Do menšího hrnce pak dejte 35 g dýňového pyré, 100 g moučkového cukru, půl lžičky sušeného zázvoru, půl lžičky skořice, špetku pepře, špetku muškátového oříšku, semínka z vanilkového lusku, cca 15 ml vody – a vše přiveďte k varu. Vařte cca 10 min a nepřestávejte míchat. Uvidíte, jak se voda začíná vypařovat a vzniká sirup. Ten pak nalijte do čisté sklenice. Část sirupu přitom můžete ihned použít a zbytek si schovat. V lednici vám vydrží jeden až dva týdny.

Potom vyšlehejte smetanu na tuhou šlehačku a přidejte do ní lžičku cukru. Důkladně rozmíchejte. Do vysoké sklenice pak dejte cca 3 lžičky dýňového sirupu, přelijte je espressem a horkým mlékem. Nakonec přidejte nahoru šlehačku, posypte skořicí a pokapejte lžičkou dýňového sirupu. Dobrou chuť!

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

22. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací