Náš TIP
Hrušky v kuchyni

Mnozí z nás se letos dočkali bohaté úrody hrušek. Chutnají skvěle jen tak samotné, ale připravit si z nich můžeme i celou řadu výborných pochutin.

Zpracování hrušek

Hrušky si můžete třeba usušit. Ty sušené chutnají vážně výborně. Navíc jsou rychlým přísunem energie. Tím, že se při sušení plátky hrušek zbaví šťávy,  ještě více zesládnou. V zimě si tak na sušeném ovoci pochutnáte ještě víc než na moučníku. A ještě budete mít pocit, že jste něco udělali pro své zdraví. Kvůli velkému obsahu cukru to ale není to pravé ořechové pro diabetiky. Máte-li hrušek opravdu hodně, můžete z nich vyrobit i lahodný džem oslazený karamelem. Taková zimní večeře s lívanci či opečenými toasty snad ani nemůže mít konkurenci.

Hruškový čaj

Z hrušek si můžete připravit i rychlý čaj. Stačí, když čtvrtlitrem vroucí vody zalijete větší zralou hrušku rozkrájenou na malé kousky, přidáte dva hřebíčky, půl lžičky skořicového cukru a kapku zázvorového sirupu. Nechte pět minut louhovat pod pokličkou a poté čaj zkonzumujte i s kousky ovoce.

Hruškový štrůdl s marcipánem

Takový hruškový štrůdl bývá ještě lepší než ten z jablek. Pokud navíc do náplně přidáte nasekaný mandlový marcipán, bude výsledná chuť daleko jemnější a sladší. Jablečný štrůdl je přece jen už takovou klasikou, a tak vám ten hruškový určitě přijde vhod. Většina zdraví prospěšných látek se sice při pečení vytratí, přesto si ale na moučníku skvěle pochutnáte.

Léčivé účinky hrušek

Čerstvé hrušky jsou pro naše zdraví velmi prospěšné. Jejich přednost tkví zejména v tom, že fungují jako účinné diuretikum, protože v těle nezadržují přebytečnou vodu. Neobsahují totiž dusík, který ji váže. Čerstvé hrušky tak napomáhají snižovat krevní tlak, podporují také správnou funkci ledvin. Mimo to jsou hrušky dobrou zásobárnou vlákniny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

14. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 14. 12. 2018 Vánočně prostřená tabule Vánočně prostřená tabule
  Vánoční čas se nezadržitelně blíží. A protože se jedná především o dobu návštěv a dobrého jídla, je třeba začít přemýšlet nad letošní výzdobou jídelního stolu. Jak má vlastně vypadat vánočně...
 • 22. 11. 2018 Léčivý a krásně kvetoucí angínovník Léčivý a krásně kvetoucí angínovník
  Právě teď, kdy na nás kvůli nepříznivému počasí začnou útočit chřipky, je třeba mít na dosah co nejvíce přírodních léčivých zdrojů. Už jste vyzkoušeli léčivé účinky angínovníku?
 • 21. 11. 2018 Vyrobte si zasněžený svícen Vyrobte si zasněžený svícen
  Zasněžené svícny vám doma vykouzlí opravdu rozkošnou atmosféru. Pokud vás navíc trápí předvánoční nebo vánoční období, které sníh s lhostejností míjí, můžete si ho trošku přinést alespoň...
 • 21. 11. 2018 Poslední práce na zahradě Poslední práce na zahradě
  Proto abyste zjara nelitovali, že zahrada není podle vašich představ, je třeba pověnovat se jí i teď. Očekává totiž od nás ještě několik posledních úkonů, které musíme zvládnout ještě před...
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu I Předvánoční úklid beze stresu I
  Advent se nezadržitelně blíží a s ním i pečení vánočního cukroví a úklid celého bytu či domu. Jak zvládnout uklízení před nejkrásnějšími svátky v roce v pohodě a beze stresu?


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací