Náš TIP
Hrušky v kuchyni

Mnozí z nás se letos dočkali bohaté úrody hrušek. Chutnají skvěle jen tak samotné, ale připravit si z nich můžeme i celou řadu výborných pochutin.

Zpracování hrušek

Hrušky si můžete třeba usušit. Ty sušené chutnají vážně výborně. Navíc jsou rychlým přísunem energie. Tím, že se při sušení plátky hrušek zbaví šťávy,  ještě více zesládnou. V zimě si tak na sušeném ovoci pochutnáte ještě víc než na moučníku. A ještě budete mít pocit, že jste něco udělali pro své zdraví. Kvůli velkému obsahu cukru to ale není to pravé ořechové pro diabetiky. Máte-li hrušek opravdu hodně, můžete z nich vyrobit i lahodný džem oslazený karamelem. Taková zimní večeře s lívanci či opečenými toasty snad ani nemůže mít konkurenci.

Hruškový čaj

Z hrušek si můžete připravit i rychlý čaj. Stačí, když čtvrtlitrem vroucí vody zalijete větší zralou hrušku rozkrájenou na malé kousky, přidáte dva hřebíčky, půl lžičky skořicového cukru a kapku zázvorového sirupu. Nechte pět minut louhovat pod pokličkou a poté čaj zkonzumujte i s kousky ovoce.

Hruškový štrůdl s marcipánem

Takový hruškový štrůdl bývá ještě lepší než ten z jablek. Pokud navíc do náplně přidáte nasekaný mandlový marcipán, bude výsledná chuť daleko jemnější a sladší. Jablečný štrůdl je přece jen už takovou klasikou, a tak vám ten hruškový určitě přijde vhod. Většina zdraví prospěšných látek se sice při pečení vytratí, přesto si ale na moučníku skvěle pochutnáte.

Léčivé účinky hrušek

Čerstvé hrušky jsou pro naše zdraví velmi prospěšné. Jejich přednost tkví zejména v tom, že fungují jako účinné diuretikum, protože v těle nezadržují přebytečnou vodu. Neobsahují totiž dusík, který ji váže. Čerstvé hrušky tak napomáhají snižovat krevní tlak, podporují také správnou funkci ledvin. Mimo to jsou hrušky dobrou zásobárnou vlákniny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

14. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 2. 2019 Interiérové i životní styly ze severu Interiérové i životní styly ze severu
  Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si...
 • 18. 2. 2019 Chytré využití místa pod schody Chytré využití místa pod schody
  Pokud máte doma dosud nevyužité místo pod schody, máme pro vás hned několik typů, jak s ním naložit s důvtipem i praktičností. Jaký z našich nápadů si vyberete vy?
 • 18. 2. 2019 Biologicky čištěné bazény Biologicky čištěné bazény
  Biotopická jezírka a klasické bazény střídá nový trend biobazénů neboli biologicky čištěných bazénů. Ty jsou skvělou volbou pro všechny, kdo preferují bazény bez chemie a chtějí mít na zahradě...
 • 16. 2. 2019 Únorové práce na zahradě I Únorové práce na zahradě I
  Sníh taje a ve vzduchu už je pomalu cítit jaro. Je tedy načase vyjít si do zahrady a začít s důkladnou péčí o ni, aby se nám v nadcházející sezóně bohatě odvděčila. Co všechno je třeba...
 • 13. 2. 2019 Fenomén bydlení v tiny house Fenomén bydlení v tiny house
  Tiny house si čím dál tím více získává srdce mnohých dobrodruhů, kteří chtějí bydlet originálně, skromně a ekologicky. Kouzlo těchto staveb tkví nejen v jejich tak trochu kočovném...
 • 11. 2. 2019 Půvabné dekorace na sv. Valentýna Půvabné dekorace na sv. Valentýna
  Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, a tak je načase zamyslet se nad tím, jaké kouzlo mu dodáme právě letos. Jednoduché, ale přesto krásné dekorace si přitom můžete vyrobit i sami doma.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací