Náš TIP
Ideální zahradní svítidla

Osvětlení dodává zahradě přitažlivý nádech romantiky, umožňuje však také delší pobyt venku. Jakmile se zešeří, nemusíte spěchat domů, ale můžete si dál užívat krásného večera poblíž přírody. Jaké by mělo takové osvětlení do zahrady vlastně být?

Ekonomické i romantické osvětlení zahrady

Ideálním osvětlením do zahrady jsou nejen z ekonomického hlediska solární svítidla. Ta se přes den sama nabijí a se setměním pak rozsvítí. Ačkoliv solární svítidla nenabízejí tak silnou intenzitu světla jako žárovky, na osvětlení zahrady a nejbližšího okolí domu bohatě stačí. Solární svítidla navíc dokážou hezky zapadnout do celkového stylu zahrady, aniž by působila rušivě. Můžete jimi osvětlit dominantní prvky okolo domu, cestu a schody. Solární svítidla tak mohou zvýraznit třeba i skalku, jezírko nebo bazén. Romantické zátiší si pak pomocí solárních svítidel můžete vykouzlit na terase. Pamatujte však na to, že méně je někdy více, takže se vyplatí světly neplýtvat a klidně nějakou část zahrady nechat ponořenou ve tmě.

Světlo do každého počasí

Ať už vsadíte na světlo jakéhokoliv typu, ubezpečte se před jeho koupí, že je opravdu vhodné do zahrady a že je také dostatečně odolné proti nepříznivému počasí. Předně se tak zajímejte, zda jsou vámi vybraná svítidla vůbec vhodná pro venkovní použití. To zjistíte tak, že se podíváte, jaké má světlo tzv. IP krytí. Venkovní světlo by tak mělo mít IP krytí nejméně 44, přičemž platí, že čím vyšší hodnota, tím vyšší odolnost.

Design venkovních svítidel

Venkovních svítidel je v současnosti na trhu nepřeberné množství, a tak je jen na vás, které se vám k charakteru vaší zahrady bude hodit nejlépe. Platí, že v těch romantických zahradách se nejlépe vyjímají světla ve tvaru historických luceren, v těch moderních zase světla s jednoduchými tvary. Ačkoliv pak zůstávají nejoblíbenějšími světla bílá a žlutá, zahradu si klidně můžete prosvítit i výraznějšími barvami. Experimentování s barevným zahradním osvětlením je sice současným trendem, ale stále by se mělo odvíjet od charakteru zahrady a vkusu jejího majitele.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

02. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací