Náš TIP
Industriální styl bydlení

Styl bydlení, který na vás dýchne atmosférou továren, si čím dál tím více získává nejen mladé. Pokud toužíte po něčem netradičním a originálním, zařiďte si bydlení v industriálním stylu. Ačkoliv může na první pohled působit stroze a drsně, určitě mu brzy přijdete na chuť.

Kouzlo industriálního stylu

Industriální styl je opravdu nevšedním stylem bydlení, přičemž inspiraci čerpá především v prostředí továrních hal a jiných průmyslových prostorech. V současné době v něm nachází oblibu zejména mladé páry nebo single muži. Industriální styl se přitom hodí hlavně do větších prostor. Při proměně bytu do industriálního stylu často dochází k zbourání zbytečných příček a zdí, díky čemuž může vzniknout jeden velký multifunkční prostor. Všechny místnosti jsou tedy otevřené a oddělené jen nenápadným předělem v podobě nábytku. Zcela oddělená pak v tomto případě bývá jen ložnice a koupelna. Pro vytvoření bydlení v industriálním stylu je naprosto ideální mít k dispozici prostor s vysokými stropy a dostatkem oken. Vhodné jsou tak například byty, které jsou přímo vestavěny do budov, které dříve sloužily průmyslu. Pro tyto byty jsou pak typická velká okna, díky kterým se do místností dostane ta správná míra denního světla.

Prvky industriálního stylu

Velkou roli v bytech či domech vyvedených v industriálním stylu hrají přiznané materiály. A tak zde spatříte zejména všudypřítomný beton, ocel, kámen, odkryté cihly a neopracované zdi.

Pokud jde o nábytek, je tento styl poněkud strohý. Libuje si v minimu nábytku a dekorací. V případě nábytku zde nejčastěji najdete kombinaci hřejivého dřeva a studeného kovu. Mnohdy masivní dřevěný nábytek, který je často z hrubě opracovaného dřeva, tak většinou doplňují kovové skříňky, otevřené kovové police, kovové židle a velký plechový stůl. Oba materiály by přitom už za sebou měly mít ta „nejlepší“ léta. Také industriální styl totiž fandí patině a starým materiálům. Samotní výrobci tak k výrobě nábytku určeného do industriálních prostor volí hlavně staré a mnohdy už použité dřevo, kovové součástky ze starých průmyslových strojů a starší prkna či palety. Nehledejte tedy dokonalost, ale svébytný příběh každého jednotlivého kusu nábytku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

18. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací