Náš TIP
Interiérové i životní styly ze severu

Severský interiérový i životní styl hygge už u nás vcelku zdomácněl. Novinkou jsou však další severské styly, které se také pomalu dostávají ke slovu. Pomáhají nám se zklidnit a vychutnat si každou vteřinu života. Patří k nim fredagsmys, niksen a còsagach.

Severský styl fredagsmys

Název tohoto stylu se překládá jako „pohodový pátek“. Evokuje přitom hlavně páteční sledování filmů po náročném pracovním týdnu. Vcelku běžná aktivita je přitom povýšena na maximum. Domov se v tu chvíli ponoří do záplavy světel z všudypřítomných svíček a luceren, tu správnou atmosféru pomohou dotvořit i řetězy závěsných světýlek. Podobně jako známý styl hygge si také fredagsmys libuje v chundelatých dekách, hebkých polštářích a zkrátka severské atmosféře prohřáté teplým čajem a přítomností těch nejbližších. V tento „pohodový pátek“ by v pokoji neměla chybět ani skvělá večeře a také teplo hořícího krbu.

Lenošivý styl niksen

Styl niksen doslova představuje nicnedělání. Pochází z Dánska a učí nás, jak vypnout a nedělat vůbec nic. Tedy alespoň vůbec nic účelného. Styl niksen je tedy vrcholem absolutního zklidnění po náročném dni. Vybízí ke ztišení mysli. Jeho stěžejním smyslem tak je, abyste se zachumlali do deky a užívali si klidu a pohodlí. K tomu vám i v tomto případě dopomůže šálek čaje, nějaká tichá melodie a maximálně útulné prostředí. Také v tomto případě tak sázejte na útulný domov plný hřejivých materiálů, jemných barev a čistých linií.

Skotský styl còsagach

Fredagsmys je určen pouze na pátek, atmosféru v duchu skotského stylu còsagach si však můžete vychutnávat každý den. Ve Skotsku k tomu napomáhá náležitě sychravá a ponurá zima, která se odehrává naštěstí jen za okny, zatímco doma je krásně teplo a útulno. Nemusíte však jezdit přímo do Skotska, stačí, když si uděláte výlet třeba na chalupu. Pokocháte se krásnými výhledy do mrazivé přírody, zatímco vám bude hezky teplo a útulno. Pokud máte navíc na chalupě krb, ta pravá atmosféra na sebe nenechá dlouho čekat. A vaše duše vám jistě poděkuje.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Imagicasa)

20. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací