Náš TIP
Jak vylepšit vzhled rostlin v zahradě?

Ačkoliv teď rostliny soustředí svou energii zejména na nasazování plodů se semeny nebo proto aby přežily horké a suché počasí, můžeme je povzbudit k dalšímu růstu. Jak na to? To si přečtěte v našich zahradních tipech.

Zálivka a hnojení

Vzhledem k aktuálnímu horkému počasí je třeba dodat rostlinám odpovídající množství vody dříve, než začnou podesychat. Rovněž jakmile některé z rostlin hlouběji seřízneme, dodáme jim důkladnou zálivku a přihnojíme je. Pokud jde o rostliny pěstované v nádobách, ty přihnojujeme pravidelně každých 10 až 14 dní. Jestliže vámi zvolený substrát obsahuje pomalu se uvolňující hnojivo, začněte s hnojením už cca 6 týdnů po přesazení.

Odstraňování odkvetlých květenství

Důležité je také pravidelné odstraňování odkvetlých květenství. Na rostlině je ponechejte jen v tom případě, že si chcete zachovat semena nebo dekorativní plody.

U rostlin, mezi které patří například stračka, vlčí bob či náprstník, je vhodné odstranit celá květenství. Jedině tak se podpoří vytvoření pozdních květů na postranních výhonech.

Další tipy pro krásu květin

Doporučuje se také zkracovat stonky brzy vykvétajících trvalek, jakými jsou například otužilé pelargonie. Ty zároveň přihnojíme, abychom urychlili vznik nových přírůstků.

Pro větší větvení a vytvoření kompaktních keříků zaštipujeme konce větviček u fuchsií, kopretinovce a dalších choulostivých trvalek. V měsíci červnu nastává také vhodná doba pro množení krátkověkých keřů, jako jsou levandule a další trvalky. Můžeme si z nich vypěstovat nové a bujně rostoucí květiny, které ty staré později nahradí.

Věnujeme se také důkladnému sestřihu živých plotů. Tvarujeme keře, přičemž se obzvlášť zaměříme na jehličnany a stálezelené keře.

Samozřejmě nezapomínáme ani na důkladnou ranní a večerní zálivku, kterou směřujeme výhradně ke kořenům rostlin.

22. 06. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací