Náš TIP
Jak zrenovovat starý nábytek?

Možná že máte doma nábytek, který je sice starý, ale oblíbili jste si ho natolik, že se ho nehodláte vzdát. Jak zrenovovat starý nábytek, aby vypadal jako nový?

Obnova zašlé krásy

Domácí nábytek může být i po řadě let stále skvěle funkční, radost z něj nám ale kazí jeho opotřebovaný vzhled. Navrácení krásy zašlému nábytku přitom nemusí být tak komplikované. S trochou trpělivosti a času tak můžete starý nábytek proměnit v nový skvost, kterému podle vašeho vkusu můžete ponechat i trochu té přitažlivé patiny.

První krok k obnově nábytku

Nábytek renovujeme výhradně v dobře větratelné místnosti, kde nám a blízkému okolí nebude vadit používání laků. Při obnově je nejdůležitější zbavit nábytek všech nečistot. Při čištění tak využijeme hadříků na prach a v závěrečné fázi pak houbiček namočených do mýdlového roztoku nebo do vody s octem. Jakmile se nečistot zbavíme, necháme nábytek důkladně oschnout.

Odstranění starého laku

Broušením nebo opalováním je pak třeba odstranit z nábytku starý nevzhledný lak. Vystačit si ale můžeme také s klasickým brusným papírem. Ideální však je si odstraňování starého laku rozdělit na dvě fáze. Nejprve tak bruskou odstraníme hrubý lak a pak brusným papírem dobrousíme zbytky. Pokud má váš starý nábytek příliš velkou vrstvu laku, budete muset k jeho odstranění použít opalovací pistoli.

Renovace starého nábytku

Jestliže jste po dobroušení nábytku zaznamenali na jeho povrchu nějaké praskliny či rýhy, opravte je výplňovým tmelem na dřevo. Je vcelku jedno, zda použijete tmel bezbarvý nebo v barvě dřeva, protože pak ještě budete nábytek stejně natírat barvou.

Jestliže pak chcete, aby si nábytek zachoval svůj původní přirozený styl, natřete ho pak například olejem či včelím voskem. Velmi oblíbená je také aplikace lihového mořidla, které rovněž zvýrazní přirozený vzhled dřeva.

Pokud dáte naopak přednost barevnému nátěru, vsaďte na některou z vodou ředitelných akrylátových barev, přičemž pro dokonalé krytí bude zapotřebí nanést nejlépe tři vrstvy barvy.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

09. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací