Náš TIP
Jaké slunečnice do zahrady? Klasické, nevšední i ty vyšlechtěné pro alergiky!

Pokud milujete slunečnice, ale ještě jste je nestačili v záplavě zahradních prací zasít, můžete tak učinit právě teď. Pokvetou vám na sklonku léta, když už je barev v zahradě jen pramálo.

Slunečnice do zahrady můžete vybírat hned podle několika faktorů, a tak se vám nabízejí slunečnice větvené či jednostonkové, slunečnice bez pylu pro alergiky, barevně výjimečné slunečnice, minislunečnice do nádob či slunečnice určené převážně k sušení.

Slunečnice vyšlechtěné pro alergiky

Pokud jde o slunečnice bez pylu pro alergiky, můžete si na zahrádku vysít například 150 cm vysokou větvící odrůdu Starbust Panache F1, která se výborně hodí k řezu. Její květy připomínají květy gerber, mají zlatožlutou barvu s tmavým středem.

K řezu se hodí také odrůda Stella Gold F1, jejíž květy jsou zajímavé netradičně stočenými korunními plátky a velmi tmavým středem.

Slunečnice - vytáhlé krásky i opravdoví giganti

Z působivých odrůd s pylem si do zahrádky můžete vysít například 170 cm vysokou odrůdu Autumn Beauty, v jejímž květu hrají barvy od žlutých tónů až po karmínovou.

Mahagonově červeně zbarvené korunní plátky má pak odrůda slunečnice s jasným názvem Červená. Ta dorůstá až do výšky 2 m. Z těch obrovských slunečnic je skvělou a odvážnou volbou do zahrady také odrůda Kong F1, která se rozvětvuje a vyrůstá až do výšky 4 a více metrů.

Bílé i sametově černé slunečnice

Na zahrádce se vám bude skvěle vyjímat i slunečnice v netypické bílé barvě. Tou se pyšní odrůda Moonshadow F1, která roste do výšky kolem 120 cm a výrazně se rozvětvuje. Její soukvětí s černým středem má po obvodu dlouhé jazykovité květy právě v neobyčejně bílé barvě s jemně růžovým podbarvením. Vzhledem k tomu, že se jedná o větvící odrůdu, kvete mnohem delší dobu než jednostonkové slunečnice.

Sametově černou barvu má naopak odrůda Chianti F1 s poněkud menšími květy. Černá barva zde působí velice jemně až sametově. Tato odrůda dorůstá do výšky 150 cm a kvete opravdu dlouho. Navíc její květy skvěle vypadají v kontrastu s těmi bílými nebo žlutými u jiných slunečnic.

22. 06. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací