Náš TIP
Jaký bazén do zahrady?

Bazén v zahradě skýtá možnost příjemného relaxu za horkých dní. Zahrada přece není jen práce, ale může se stát i oázou klidu a soukromí. Přemýšleli jste někdy o tom, jaký bazén by se hodil právě do vaší zahrady?

Kritéria při výběru bazénu

Při výběru bazénu vhodného do zahrady hraje roli celá řada kritérií. K těm patří velikost zahrady, možnosti umístění, nutnost stavebních prací, náročnost údržby bazénu, ale také jeho cena a provozní výdaje. Myslet je také třeba na to, zda chcete mít na zahradě bazén určený spíše pro relax nebo pro větší sportovní vyžití.

Důsledný výběr

Výběr bazénu se nevyplatí brát na lehkou váhu už jenom díky cenové náročnosti. Výběr bazénu tak neuspěchejte. Dopřejte si čas na ten nejlepší možný výběr a v klidu porovnávejte ceny nabízených bazénů, a to včetně jejich provozních nákladů a nároků na údržbu. Zjistěte si také dopředu cenu vybudování základové desky a dalších pozemních prací, které budou pro zabudování bazénu nezbytné. Dobře se seznamte i se záručními podmínkami.

Čistá a teplá voda v bazénu

Dobře popřemýšlejte i nad tím, kde se vyplatí šetřit. Rozhodně to ale nebude v případě filtračního zařízení. Čištění vody bez kvalitního filtru by se vám totiž naopak mohlo hodně prodražit. Čištění bazénu si přitom můžete usnadnit třeba tím, že jej postavíte do závětrné strany zahrady, na které vám nerostou stromy ani keře. Věčné padání listů do bazénu by vás mohlo časem pěkně otrávit. Nejlepší také je směřovat bazén do té části zahrady, kde svítí slunce po většinu dne. Relaxační sezónu v bazénu přitom můžete prodloužit i ohřevem vody. Při výběru bazénu tak zvažte také koupi tepelného čerpadla, solární plachty či kolektorů. Spolu s tím popřemýšlejte i nad tím, zda bazén zastřešíte, nebo ho budete zakrývat plachtou.

Pro umístění bazénu pak vybírejte tu část zahrady, která je bezpečná a zaručí vám kolem bazénu bezproblémový pohyb. Na bezpečnost pak dbejte dvojnásob v tom případě, že máte malé děti.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

01. 05. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací