Náš TIP
Jídlem ke zdravému opálení

Chcete být co nejdéle bronzově opálení? Můžete tomu napomoci i správným jídelníčkem. Nejenže vám některé potraviny pomohou k přitažlivě snědé barvě, ale ještě vás ochrání před negativními vlivy slunečních paprsků.

Beta-karoten pro snědou pokožku

Na opalovací sezónu je vhodný zejména beta-karoten, takže provitamín vitamínu A. Beta-karoten totiž napomáhá k opálení, přitom ale i chrání pokožku před nepříznivými vlivy slunečního záření. Beta-karoten má navíc i tu výhodu, že není možné se jím předávkovat. Přesto se však doporučuje max. 200 mg beta-karotenu denně. Můžete ho přijímat v tobolkách nebo v zelenině či ovoci.

Vedle mrkve, která je obsahem beta-karotenu známá, se tento vitamín vyskytuje také v meruňkách, broskvích, špenátu, brokolici, květáku nebo hrášku. Vyskytuje se především ve žlutooranžovém ovoci a tmavě zelené zelenině. Protože je však beta-karoten rozpustný v tucích, měli bychom ho ideálně jíst společně s tukem. Ovoce a zeleninu tedy můžeme kombinovat s olejem, máslem či se šlehačkou.

Správný jídelníček

Samotný beta-karoten nám však k opálení nepomůže bez kvalitního jídelníčku. Takže pokud chceme mít krásně opálenou pokožku, musíme tělu dopřát i další potraviny, které se o bronzové opálení postarají. K těmto potravinám patří zejména kvalitní hořká čokoláda. Ta totiž obsahuje flavonoidy, které pomáhají pokožku udržovat hydratovanou a okysličenou. Podporují také její obranyschopnost a urychlují opálení.

Ve správném letním jídelníčku by vám nemělo chybět ani celozrnné pečivo a ovesné vločky. Tyto potraviny totiž obsahují měď a vitamín B – obojí přitom napomáhá tvorbě pigmentu v kůži. Nejen v létě je důležité dopřát si i kvalitní nápoje. Jedním z nich by určitě měl být zelený čaj, který zase pomáhá zpomalit stárnutí kůže vlivem UV záření. Zelený čaj navíc pokožku obnovuje a udržuje ji mladou a vláčnou.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací